Konec snění o velkém comebacku, Jaroslav Kudrna v příští sezoně za Mountfield HK hrát nebude. Horkou a pro fanoušky nepříjemnou novinu včera Deníku potvrdil sám sedmatřicetiletý hokejista. „Je hotovou věcí, že do Hradce nejdu," říká místní rodák a odchovanec klubu.

Důvod?

Rozdílné pohledy zainteresovaných stran na výši kontraktu. „Co mi nabídli, jsem prostě nemohl akceptovat," říká Kudrna a pomalu se začíná ohlížet po zahraniční štaci.

V jaké fázi jsou momentálně jednání s Hradcem Králové?
Jednání byla ukončena. Je hotovou věcí, že do Hradce nejdu. S agentem jsme se domluvili, že na klub pošleme mail, že ukončujeme jednání. Oni to po nás chtějí.

Neexistuje ani minimální šance na dohodu?
Já nevím. V Hradci moje požadavky znají, takže je to jen na nich. Doposud jsme se nedohodli, tudíž neočekávám, že by se něco změnilo. Na jejich poslední nabídku jsem nemohl přistoupit. Jednali jsme dlouho a stejně jsme nenašli společnou cestu.

Byl problém jen ve financích?
Požadoval jsem průměrný extraligový plat. Nic přehnaného, jenže v Hradci mi nabídli plat spíš na úrovni juniora. To jsem nemohl akceptovat. Navíc už od začátku našich jednání jsem ze strany Hradce necítil opravdový zájem. Představoval jsem si to jinak, domníval jsem se, že to bude víc v pohodě. Nejprve mi řekli, že se mě vezmou na zkoušku… Až pak mi volali, že pro mě mají smlouvu. Bohužel nebyla adekvátní. To jsem vážně nemohl podepsat.

Mrzí vás, že sen skončit s kariérou v rodném městě vám nevyjde?
Je mi to líto. Moc líto. Pohrával jsem si s tou představou, bylo by to krásné zakončení kariéry. V Hradci jsem hokejově vyrostl, zažil extraligu a teď bych se po dvaceti letech vrátil. Kruh by se uzavřel. Chtěl jsem klubu pomoct nejen po hokejové stránce, ale předat jim i zkušenosti, které jsem za tu dobu nasbíral. Bohužel k dohodě  nedošlo, nebyl zájem. Zahořklý ale nejsem. Přeju Hradci, ať se mu daří a ať první sezona proběhne bez větších problémů. Co jsme si prožili loni v Liberci (klub se zachránil až v posledním zápase baráže – pozn. aut.), to bych nikomu nepřál.

Momentálně jste bez angažmá, v klubech je plno. Co když nic neseženete? Dovedete si představit, že skončíte s kariérou?
To ne, o tom neuvažuji. Dokud mi bude sloužit zdraví, tak bych ještě chtěl hrát. Minimálně dva roky bych měl určitě zvládnout. Hokej mě pořád baví, nemohl bych s tím seknout jen tak. A nabídky? U nás je trh nasycený. Svazové nařízení o zapojení mladých hráčů v extralize spoustě hokejistů sebralo práci. Mnoho kvalitních hráčů je bez smlouvy. Z těchto důvodů si začínám shánět práci venku, rodině by se to také líbilo.

Poprvé  kariéře nemáte v srpnu džob. Koušete si doma nervozitou nehty?
Příjemné to není. Ale snažím se tím nestresovat. Tohle postihne skoro každého Na druhou stranu mám už svůj věk, během kariéry jsem něco vydělal, takže pár měsíců ještě přežiju. (rozesměje se) Bylo by lepší, kdybych měl jistotu angažmá. Věřím, že do konce srpna něco seženu.