Hráli doma, chtěli se dostat do trháku. Místo toho hradečtí hokejisté prohráli s Kometou oba zápasy. V pátek a v sobotu (od 19 hodin) budou hrát v Brně o návrat čtvrtfinále play off na východ Čech.

Proto musí zvítězit aspoň jednou, jinak bude obhájce slavit postup do semifinále.

Kapitán Dominik Graňák moc dobře ví: „Těžké by to bylo, i kdybychom vedli.“

Je nálada po neúspěších skleslá?
Asi bych lhal, kdybych řekl, že optimistické či pozitivní energie tam je tolik, jako kdybychom vyhráli. Pro mě je logické, že když se doma první dva zápasy prohrály, že nebudeme skákat a smát se na sebe.

Chystáte jako kapitán nějaký projev v kabině?
Nic speciálního, ale sejdeme se, něco si řekneme. Jde o partu soudných a dostatečně inteligentních kluků na to, aby bylo potřeba o tom dlouze debatovat.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: Mountfield HK - HC Kometa Brno.
Hradec potřebuje špinavce

Prohráváte 0:2 na zápasy. Co je potřeba změnit?
Asi by nebylo ani dobré nyní něco radikálně měnit v našem stylu hry. Ale určitě tam byly věci, na kterých je potřeba zapracovat. Vidím čtyři body, na které bychom se měli ještě víc soustředit.

Například na disciplínu?
S tím naprosto souhlasím. nějaké fauly po šarvátkách, i když to k tomu patří, jsou zbytečné. I já jsem ve druhém zápase fauloval ve chvíli, kdy nebylo úplně nutné něco hasit a dostali jsme z přesilovky gól. Stále hovoříme o tom, že máme tým, který je mladší, rychlejší, fyzicky lépe připravený, pak mi přijde hodně netaktické hru ještě kouskovat.

Pomohlo by vyšší tempo?
V tom druhém zápase jsem měl pocit, že reklamní přestávky nebyly za třetinu dvě, ale snad šest. Když chceme hru zrychlit, tak potřebujeme, aby od jednoho ke druhému vhazování byl co nejkratší čas.

Problém máte i v oslabení.
Asi jsme se zaměřili na některé hráče soupeře a nechali jsme se odpojit od hry.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: Mountfield HK - HC Kometa Brno.
Komentář: Slovní kulomety musí konečně doplnit i palba na ledě