Boss svůj tým vidí ve finále. Teď je ale rozčarován. Jeho Hradec prohrál pětkrát v řadě, vypadl z první šestky a třetí, byť extrémně povedená, třetina proti Spartě ho rozhodně neuchlácholila.

„Kluci znali moji přívětivost, ale to neznamená, že jim teď neukážu odvrácenou tvář, která se jim asi líbit nebude. Já je z té předvánoční pohody už vyvedu," citoval jeho slova server sport.cz.

Dále pak prohlásil, že pokud nedojde k radikální změně, tak vyrazí do kabiny. A to si pište, že otevírat adventní kalendář tam se svými hráči nehodlá… „Chci vidět, že se hráči opravdu snaží. U některých jsem totiž přístupem vyloženě zklamán."

Přitom v létě se nad kvalitou týmu sám rozplýval: „Kádr jsme významně zúžili a jsem hluboce přesvědčený, že jsme ho velmi vhodně doplnili. Vyztužili jsme už takhle dobrou obranu a podařilo se nám posílit útok, abychom nebyli závislí jen na první lajně," chrlil ze sebe pro Deník.

Jenže jakoby se nic nezměnilo. Hradec je dál existenčně závislý na příspěvku první Mertlovy formace s kapitánem Šimánkem a veteránem Kudrnou. Góly a asistence sbírají tihle tři, za nimi je propast.

Schönovi se nelíbí hlavně příspěvek beka Tomáše Slováka. Sice je se 16 body suverénně nejproduktivnějším zadákem celku, ale šéf by od něj chtěl víc. „Pro mě je největším zklamáním," vypálil trochu nečekaně.

Úplně nadšen není rovněž z další slovenské posily Romana Kukumberga, který se rozjížděl hodně pomalu. „Na něj si ale už začínám zvykat, tak z něj snad vymlátíme, co jsme čekali."

Jeho zlobě neunikli ani generální manažer klubu Aleš Kmoníček s koučem Peterem Draisaitlem. „Oba mají moji plnou důvěru a podporu, takže věřím, že jsou schopni nastartovat změny. Nikdo ale nebude mít bianko šek na neomezenou dobu," přidal výhrůžku.

Hradec čeká v pátek výlet do Liberce a v neděli derby s Pardubicemi. První letošní zápas vyhrál Mountfield 3:2, druhý ovládly Pardubice 5:2. „Teď věřím, že je rozsekáme na kusy," hlásí Schön.