„Byly tam situace, kdy jsme párkrát netrefili prázdnou bránu, nebo nám do střely někdo v poslední chvíli strčil hokejku. Měli jsme i smůlu," kroutil hlavou útočník Tomáš Pospíšil, jediný úspěšný střelec Mountfieldu.

Jak moc s vámi může taková porážka zamávat? Většinu utkání jste byli lepší…
Tak zamávat… Je to první zápas, na nějaké zamávání je času dost. Musíme na to zapomenout, ve středu se hraje zase. Moc dobře víme, že jsme měli navrch. To je pro naše sebevědomí dobré. Zlín byl prostě šťastnější, my jsme měli hodně gólovek, ale skoro nic tam nespadlo. Bohužel.

Ztroskotali jste na skvělém gólmanu Kašíkovi, nebo jste se chovali v koncovce zbrkle?
Samozřejmě, chytal skvěle. Jenže my jsme tam měli situace, kdy jsme párkrát netrefili prázdnou bránu, nebo nám do střely někdo v poslední chvíli strčil hokejku. Měli jsme i smůlu.

Paradoxně vaše jediná gólová střela nevypadala extra nebezpečně, že?
To ne. Dostal jsem puk do křídla, chtěl jsem to střílet z jedničky a byl z toho gól. Ani nevím, jak to Kašíkovi prošlo.

Podle očekávání moc branek nepadlo. Čekáte, že ve středu to bude jiné?
Velkou roli hrálo, že byla dlouhá přestávka a stáli jsme. Možná se to rozjezdí. Na druhou stranu si myslím, že nikdo nechce hrát nahoru – dolů. Uvidíme.

Největší rozdíl mezi týmy byl v kvalitě přesilových her. Zlín z nich dal jeden gól, vy jste měli problém se dostat ke střele.
Měli jsme jich hodně, to je pravda. Musíme se na to podívat na videu a zlepšit to. Zlín skvěle bránil, nemohli jsme se k nim kolikrát ani dostat. Měli nás přečtené.

V prodloužení obra Podlešáka poslal hitem k zemi Okál. Co jste tomu říkal?
K tomu bych se nechtěl moc vyjadřovat. Jinak se to moc neřezalo, byl to přece jen první zápas. S postupem času se asi bude přitvrzovat víc.