Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Trenér Jeřábek o spravedlivé remíze spadlé z nebe

VÝCHODNÍ ČECHY/VRCHLABÍ - Musíte dát jeden gól, jestli chcete do prodloužení. Tento vcelku jasný pokyn vyslal ze střídačky kouč Vrchlabí VLADIMÍR JEŘÁBEK k hráčům poté, co jeho tým na začátku třetí třetiny prohrával s Hradcem už 0:2.

12.10.2007

Vladimír JeřábekFoto: DENÍK/David Taneček

„Hodně jsem se bál,“ přiznal strach z třetího domácího neúspěchu v řadě trenér, který, co se týče nálady, na tom však byl o sto procent lépe, než smutný hradecký lodivod Pavel Pazourek. „Viděli jsme pěkný hokej, který měl nasazení. Prostě derby, jak má být,“ začal s hodnocením duelu Jeřábek. „Od začátku jsme hráli dobře, bojovali, bruslili. Chyběl nám jen krůček. A to je pořád to, s čím se doma trápíme. Nedáváme góly,“ uvedl.

Zvrat v derby ale přinesla branka Plodka. „Až vlastně za stavu 0:2 nás gól z luftu postavil na nohy, dostal zpět do hry. Předtím jsme však měli také gólovky. Ovšem nedokázali jsme to, co Martin Koudelka v první šanci Hradce,“ řekl Jeřábek.

„Samozřejmě soupeř měl k vítězství blíže, protože vyhrával 2:0. Avšak porovnáme–li šance v utkání od začátku, tak to bylo vyrovnané. Proto si myslím, že i remíza byla spravedlivá, i když nám v power play spadla z nebe,“ dodal vůdce nováčka, kterého do útoku hnala po strop naplněná hala. „Lidi byli perfektní,“ pochvaloval si Jeřábek atmosféru. Nezapomněl však složit poklonu ani svým svěřencům.

„Musím jim poděkovat za snahu a bojovnost, že do toho šli, i když jsme prohrávali o dva góly,“ byl nadšen odhodláním hráčů dotáhnout zápas do prodloužení, které svými zákroky ovládl gólman Falta. „Perfektně nás podržel v celém zápase,“ ocenil výkon 32letého gólmana. Falta pak zářil i v nájezdech, když nepustil gól. „Pro nás štěstí, pro Hradec smůla,“ udělal Jeřábek tečku za letošním druhým derby. A jen pro pořádek. To první také vyhrálo Vrchlabí!

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Královéhradecko, Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají v pátek úderem 14. hodiny.

Votroky obral na Olympii o body Řek s cejchem nácka

Hradec Králové - Je to extra dobrý fotbalista, jak se přesvědčili i borci druholigového Hrdce Králové. „Má kvalitu,“ říkal už před duelem na Olympii trenér Votroků Karel Havlíček na adresu záložníka Giorgiose Katidise, který přišel do týmu kouče Miloše Sazimy v polovině srpna.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.

Zlomit prokletí základní části, obrat Brno na jeho ledě. To je plán Hradce

Hradec Králové – Jedna výhra po samostatných nájezdech za čtyři sezony. A to v jarním play off. Vítězství však nakonec k úspěchu v semifinále nevedlo. Ale v základní části? Osm pokusů, osm porážek v klasické hrací době. Hokejisté Hradce Králové se v pátek představí na ledě Komety, kde se jim echt nedaří.