„Zase ta Jihlava. Pořád je to Jihlava,“ s úsměvem kroutil hlavou kouč hokejistů HC Vrchlabí VLADIMÍR JEŘÁBEK, když se dozvěděl, koho nováček z Krkonoš vyzve v letošním předkole první ligy.
Vymýšlet taktiku na celek z Vysočiny v prvním kole play bude 48letý stratég již počtvrté od roku 2003.
„Jihlava je samozřejmě kvalitní mužstvo. Má poměrně velké, silové obránce, ale myslím, že bychom neměli mít strach. Připravíme se na ně,“ sebevědomě hlásí Jeřábek před zítřejším prvním duelem.
 
Do play off Vrchlabí vstoupí z pozice čtvrtého nejlepšího týmu skupiny Západ. Že budete tak vysoko, jste asi ani sami nepředpokládali?
Kdyby nám před sezonou někdo řekl, že už kolik kol před koncem základní části budeme mít jistotu play off a že budeme začínat doma, asi bychom na něj koukali divně. Zvláště po těch našich přátelských utkáních, které jsme odehráli.
 
Takže základní část i přes listopadovou krizi hodnotíte pozitivně?
Každé mužstvo mělo krizi, dostali jsme se z ní a závěr byl výborný. Teď si o tom ale zase trošku musíme povídat, protože poslední zápasy byly abnormálně klidové, abnormálně se nám dařilo. Dávali jsme hodně gólů. Takové play off určitě nebude. Zase musíme z hrušky na zem a odehrát to zodpovědně.
 
Čeho by Vrchlabí ve vyřazovacích bojích chtělo dosáhnout?
My teď už nemáme co ztratit. Budeme jen zlobit a doufám, že budeme zlobit co nejdéle. Pro kluky je to obrovská škola, pro řadu z nich to bude první play off v první lize. Do budoucnosti je to pro ně hrozně důležité. Škoda, že si ho třeba nezahraje Pavel Kříž, který měl výbornou formu. (Kříž si poranil vazy v kotníku a sezona pro něj skončila – pozn. red.)
Jak bude probíhat v play off spolupráce s Libercem?
První dvě utkání bychom měli být ve stejném složení, ve kterém jsme odehráli poslední zápas s Mladou Boleslaví. Třeba bychom ještě trochu posílili čtvrtý útok, ale to uvidíme.
 
V pondělí nehrál Kamil Tvrdek. Bude na Jihlavu k dispozici?
Kamil má lehkou angínu. Když to u něj nepropukne, zkusí to ve středu na ledě a podle sedimentace se rozhodne, jestli nastoupí.
 

Autor: Michal Bogáň