Mountfield vyhrál v Brně v 15. kole extraligy 2:1. Je to jeho první úspěch zde v základní části soutěže od návratu mezi elitu před čtyřmi roky.

Všechny podstatné momenty utkání se udály v přesilových hrách. Nejprve ve 24. minutě dorazil v klasické početní výhodě Bednářův pokus klečící střelec Petr Koukal. Byla to jeho třetí branka po příchodu do Hradce z ruské ligy.

Zásadní chvíle pak přišly v poslední desetiminutovce. Nejprve Východočeši přežili oslabení tří proti pěti, ale v pokračující přesilovce překonal Rybára matador Martin Erat skrytou ranou.

Kometa byla na koni, jenže spadla z něj. Šéf Bednář sice nejprve neproměnil trestné střílení, jenže v 55. minutě v přesilovce pět na tři ze své tradiční pozice na levé straně překonal ranou zápěstím Marka Čiliaka.

Pak trošku pracovaly nervy, na deset minut byl vyloučen Rybár, ale Hradec vedení udržel.

Brno - Hradec Králové 1:2

Fakta – branky: 51. M. Erat (J. Krejčík) – 24. Koukal (Bednář, Gregorc), 55. Bednář (Gregorc, Koukal). Rozhodčí: Hejduk, Novák – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5, navíc Rybár (HK) 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 7507. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, Zaťovič – Vincour, L. Čermák, Horký – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Plášek. Trenér: L. Zábranský st.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, M. Látal. Trenér: V. Sýkora.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další zápasy 15. kola: Jihlava – Sparta Praha 4:2, Třinec – Plzeň 3:2 pp, Litvínov – Liberec 2:3 sn, Chomutov – Mladá Boleslav 2:3 sn, Pardubice – Zlín 4:3 pp.

1. Plzeň 15 7 3 4 1 62:34 31
2. Brno 15 8 2 2 3 55:36 30
3. Třinec 15 8 2 2 3 47:34 30
4. Hradec Králové 15 9 1 1 4 35:25 30
5. Sparta Praha 15 7 1 0 7 40:42 23
6. Mladá Boleslav 15 6 1 3 5 36:32 23
7. Chomutov 15 5 2 3 5 38:40 22
8. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21