Ze základní části zbývá týmu odehrát už jen dva zápasy, prvenství ve skupině má přitom několik kol jisté. V únoru si zlepšil sebevědomí hned pěti dvoucifernými výsledky – nejvíce jeho formu poznaly Strakonice, které se z Hradce vracely s debaklem 0:18!

Baráž bude o stupeň tvrdším oříškem, na který se musí mladí Královští lvi připravit. „Bohužel je pořád někdo zraněný či nemocný, což nám přípravu narušuje. Navíc teď hraje áčko vyrovnanou sérii, takže nemůžeme využít některé hráče, se kterými do baráže počítáme," říká hlavní trenér juniorů Miloš Říha.

V A mužstvu přitom nastupuje hned několik hokejistů ročníku 1992, kteří by mohli pomoci. Ovšem v baráži smí nastoupit jen čtyři hráči s tímto datem narození, dvě místa navíc zaplní stálé opory juniorů. „Měli by hrát brankář Mahdal a útočník Šťastný. Které ostatní využiji, to se teprve uvidí. Přizpůsobím to i jednotlivým soupeřům a také tomu, zda budeme hrát doma nebo venku," přibližuje Říha své plány.

V tréninku upínají trenéři největší pozornost na obrannou činnost. „Jsou to často maličkosti, ale opakují se a soupeř je trestá," vrací se například ke středečnímu bláznivému vítězství 8:7 nad Třebíčí. „Nahráváme si všechny zápasy a rozebíráme je u videa. Také analyzujeme soupeře pro baráž," poznamenává kouč.

Hradec si místo v prolínací soutěži zajistil až jako poslední. Už před ním získaly klid první celek západní ligové skupiny PZ Kladno a vládce východu Vsetín. Čtveřici doplňuje nejslabší účastník extraligy, kterým je Ústí nad Labem.

Každý protivník může hrozit jinými zbraněmi, což Miloš Říha tuší. „Kladno hraje velmi dobře do útoku. Podle mě ale mělo nejslabší skupinu, což je vidět na výsledcích i na skóre. Mělo by jít o hratelného soupeře," věří trenér.

Naproti tomu prostředí na vsetínském Lapači je velkou hrozbou. „Vsetín je hlavně na domácím stadionu velmi nepříjemný. Vždy to tak bylo, a to v jakékoliv kategorii. Houževnatost moravských týmů je jednoznačná. Můžeme očekávat důrazný hokej, místy až na hranici pravidel. Budou také mít hráče se zkušenostmi ze seniorské druhé ligy," varuje mladý kouč.

Něco podobného může platit i v případě Ústeckých Lvů. „A tým jim postoupil dál, takže se některé zápasy budou krýt nebo půjdou blízko za sebou. Je otázkou, jestli juniorka bude moci využít starší hráče," zamýšlí se Říha a dodává: „Jejich síla bude záviset na sestavě."

Poslední tým nejvyšší soutěže každopádně bude hodně nevyzpytatelným sokem. „Odehráli celou sezonu v extralize, což pro ně může být výhoda i nevýhoda. Výhoda v tom, že hrají proti silnějším soupeřům, nevýhoda proto, že prakticky celou sezonu prohrávají," doplňuje Miloš Říha svůj pohled na třetího soupeře.

Juniorská baráž se odehraje ve druhé polovině března, její vítěz bude znám nejpozději na velikonoční neděli. Na domácím ledě se Královští lvi utkají v pátek 22. března s Ústím nad Labem, v neděli 24. března přijede pod Bílou věž PZ Kladno a v pátek 29. března Vsetín. Do extraligy jde pouze nejlepší tým.

Martin Voltr