Vzhledem k vyvrcholení světového šampionátu juniorů v Pardubicích se odehrály zápasy 33. a 34. kola hokejové extraligy juniorů a dorostu v netradičních termínech. Program byl oproti běžným zvyklostem o dva dny posunut. Hradečtí mládežníci byli úspěšní jen na domácím ledě.

Jako první se z bodů mohli radovat dorostenci (17. místo, 37 bodů, skóre 78:116). Přivítali však velmi silného soupeře z Karlových Varů (4. místo, 71 bodů, skóre 123:79). Průběh zápasu už tolik jednoznačný nebyl. Naopak byla k vidění vyrovnaná bitva, ve které se diváci dočkali branek až od druhé třetiny.

V závěrečné části se Západočeši dostali do těsného vedení a vše nasvědčovalo tomu, že splní roli favorita. Heroický výkon hradeckých dorostenců jim udělal čáru přes rozpočet. Pouhých 11 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal Filip a domácí nakonec triumfovali po samostatných nájezdech. Z téměř prohraného utkání vystřelil Hradci dva body Bartoš, specialista na tuto disciplínu.

Ani druhý zápas dorostence příliš nešetřil, hostovali totiž na Spartě (2. místo, 74 bodů, skóre 132:80).

Po těžkém a dlouhém duelu s Karlovými Vary došel Východočechům střelný prach a druhé překvapení se neurodilo. Sparta vstřelila po jedné brance v každé třetině a rozvážným výkonem zvítězila s bezpečným náskokem. Junioři (17. místo, 44 bodů, skóre 108:108) se nejprve vypravili do Kladna (9. místo, 56 bodů, skóre 139:115).

Divoký průběh měla zejména první třetina, ve které padlo pět branek v rozmezí osmi minut. Přestřelku zvládli lépe domácí, ve zbylých čtyřiceti minutách přidali dvě branky a zaslouženě zvítězili, přestože hosté výkonnostně výrazně nezaostávali. Na hradecký led následně přijeli junioři Sparty (5. místo, 63 bodů).

Pohledný zápas, ve kterém měli častěji hru pod kontrolou Pražané, skončil vítězstvím domácího HC VCES. Sparta si totiž dokázala vytvářet šance, ale s proměňováním byla na štíru, na rozdíl od Hradce. Výchdočeši dvakrát vedli o dvě branky, přesto museli rozhodnout až při závěrečné power play soupeře.

Extraliga juniorů

Geus Okna Kladno – HC VCES Hradec Králové 5:2 (3:2, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 8. Hlusička (Hoffmann), 11. Hlusička (Procházka, Valský), 14. Valský (Hlusička), 31. Hlusička (Procházka, Čermák), 47. Kazatel (Kozák, Růžička) - 6. Šimoníček (Dolana, Seidl), 13. Pospíšil (Šimoníček).

HC VCES Hradec Králové: Brož - Zelený, Klement, Rozlivka, Svoboda, Seidl, Kotrč - Ropický, Kohout, Pospíšil, Berger, Březina, Salava, Stehno, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař.

Jiří Seidl, trenér Hradce Králové: „I když konečný výsledek vypadá hrozivě, podali jsme dobrý výkon. Bohužel pro nás se zápas proměnil v soutěž našich střelců s vynikajícím brankářem domácích Cikánkem. Dvě vstřelené branky zkrátka na Kladno nemohou stačit, a proto jsme prohráli takovým rozdílem.“

HC VCES Hradec Králové – HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 1:0, 2:2).

Branky a nahrávky: 3. Berger (Zelený, Ropický), 34. Dolana (Pilař), 53. Dolana (Šimoníček, Pospíšil), 60. Březina (Berger) – 43. Morkes (Sem), 56. Rybecký (Slaba).

HC VCES Hradec Králové: Brož – Klement, Rozlivka, Svoboda, Seidl, Kotrč – Ropický, Pospíšil, Berger, Březina, Salava, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař, Zelený.

Jiří Seidl, trenér Hradce Králové: „Mohli jsme zhlédnout kvalitní utkání. Na Spartu se nám poslední dobou docela daří, ale na druhou stranu i dnes tam byly chvíle, díky kterým jsme ze zápasu udělali zbytečné drama. Za stavu 3:1 jsme měli několik šancí, které jsme nevyužili. Z tohoto hlediska se do budoucna máme ještě co učit. Každopádně proti Spartě jsou to cenné tři body, které se v závěru sezony určitě budou počítat.“

Extraliga dorostu

HC VCES Hradec Králové – HC Energie Karlovy Vary 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 26. Macháň (Vaněk, Vlček J.), 60. Filip (Půlpán, Kusák), 65. Bartoš (SN) - 23. Frk (Vachovec), 44. Konečný (Frk, Fusek).

HC VCES Hradec Králové: Alexa - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek - Šebek, Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Juráň, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Bartoš, Filip, Reichmann.

Pavel Táborský, trenér Hradce Králové: „Utkání bylo velice vyrovnané, přestože soupeř patří ke špičce extraligy. V závěru jsme díky štěstí dokázali z velkého tlaku vyrovnat a v samostatných nájezdech už je to víceméně loterie.“

HC Sparta Praha – HC VCES Hradec Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 7. Sovík (Tůma, Krpata), 39. Rubeš (Hrabák), 49. Rubeš (Hrabák).

Pavel Táborský, trenér Hradce Králové: „Ani ve druhém střetnutí nás nečekalo nic jednoduchého. Sparta je ještě výš než Karlovy Vary, a ukázalo se, že poprávu. Sparta na rozdíl od nás hrála zodpovědně, v klidu a čekala na naše chyby, které třikrát dokázala potrestat. My jsme se bohužel nedokázali střelecky prosadit.“