Pohár pro vítěze hokejového Mountfield Cupu.Zdroj: archiv pořadatelůVedení Hradce Králové nechalo vyrobit téměř metrový pohár pro vítěze 1. ročníku Mountfield Cupu.

Po závěrečném zápase dojde též k předání individuálních cen - vyhlášen bude nejlepší střelec, brankář, obránce, útočník a také nejužitečnější hráč turnaje.

Tři úkoly pro Hradec Králové

ZAČLENIT BEDNÁŘE: Je to stejný případ jako Jaromír Jágr. S novým kapitánem Mountfieldu není snadné hrát. Hráči okolo něj musí pochopit specifičnost jeho uvažování. Proto je bezpodmínečně nutné hned od prvního zápasu hledat Bednářovi vhodné parťáky do lajny.

SEHRÁT OBRANU: V defenzivě Mountfieldu došlo přes léto k největším změnám. Na odchodu jsou ostřílení Frühauf s Pilařem, drzý teenageer Hronek zase pádí za velkou louži do Detroitu, místo nich přišla hned čtveřice nových zadáků. Zkonsolidovat beky, sešněrovat je do fungujících dvojic, je naprosto zásadní.

VSTŘEBAT SYSTÉM: Nějak se hrálo za časů Petera Draisaitla, úplně jinak pod Vladimírem Kýhosem. Za krátký čas je u týmu třetí kouč Václav Sýkora. Hráči si znovu musí zvykat na nový systém hry. Pilovali ho už v tréninku.

Tři úkoly pro Pardubice

ZAPOJIT ZÁMOŘÍ: Tři nové hráče (Hodgman, Schaus, Mallet) zpoza oceánu má k ruce Peter Draisaitl. Najít jim místo v sestavě, pomoct jim získat identitu. To je práce pro něj.

STVOŘIT TÝM: Týmový duch v minulém roce Pardubicím zoufale chyběl. Staří si stěžovali na mladé. Nesoulad byl cítit na kilometry daleko od Tipsport arény. Kouč Draisaitl další rozkol snad nedopustí, ale na pohodě v kabině je třeba pracovat okamžitě.

NAUČIT SE VYHRÁVAT: Loni bylo porážek moc, Pardubice se bezpodmínečně musí naučit znovu vítězit. A nejlépe už v přípravě!