V pátek vynuloval Indiány (3:0), v neděli dopřál „rudým" jen dva zásahy a pak je zničil v samostatných nájezdech.

Bravo, pane Kacetle!

„Všichni jsme rádi, Sparta se letos neporáží jen tak," sypal ze sebe třiadvacetiletý brankář hokejistů Hradce Králové po triumfu 3:2.

Předvedl jste skvělý výkon. Už vám došlo, že jste porazil Spartu?
Je to krásné. Nepoštěstí se to pokaždé. Zvlášť  letos, když mají takový tým. Jsem rád, že to vyšlo. Minule jsem od ní dostal pět gólů, zaplaťpánbůh, že teď  to bylo lepší. Jsem rád, že hlavně chytám, že jsem to neposr…

Kdy vám došlo, že tohle bude váš zápas? Už ve 2. minutě jste chytil dvě jasné branky.
Mým úkolem je, abych kluky podržel. Oni pak dali góly, tím zase pomohli mě.  Třeba když jsem dostal druhou branku, kterou jsem mohl chytit. Pak jsme ale zase vyrovnali  a Jarda Kudrna trefil rozhodující nájezd. Ne, tohle nebyl můj zápas, to byla zásluha celého týmu. Hráli jsme výborně.

Kacetlův víkend
Plzeň 3:0 (pátek)
Počet střel: 22
Úspěšnost zásahů: 100%
Zákrok večera: Ve druhé třetině za stavu 1:0 během dvaceti vteřin zlikvidoval dvě tutovky Lva a jednu matadora Vlasáka.

Sparta 3:2 sn (neděle)
Počet střel: 33
Úspěšnost zásahů: 93,9%
Zákrok večera: Geniálním způsobem máchl lapačkou při skóre 0:1 po střele beka Kubáta.

V pátek jste zničil Plzeň, v neděli povolil nabušené Spartě 
jen dva góly. Co to dělá s vaším sebevědomím?
Snažil jsem se chytat jako v první lize v Havlíčkově Brodě, kde se mi docela dařilo. Myslím, že jsem formu potvrdil. Vyšlo to proti Plzni i teď. Škoda těch dvou gólů, ale porazili jsme Spartu, která ztratila body po osmi vítězstvích, to je paráda.

Teprve počtvrté jste v extralize nastoupil od začátku. Přitom podruhé proti Spartě. Už jste 
na ni expert.
(usmívá se) To ne, ale věděl jsem, že mě čeká nejlepší tým extraligy, který má na nás náskok sedmnácti bodů, ale říkal jsem si, že to jsou jenom lidi, tak proč to nezkusit… 
A vyšlo to.

Třešničkou na dortu byly 
závěrečné nájezdy, v kterých jste nepustil ani jeden gól. 
Jak jste je viděl?
Dobře, že ten první (Buchtele) to netrefil, byla to rychlá střela. Při druhé pálil Karel Pilař golfem. Byl to bek, čekal jsem, jestli to opravdu udělá a zkusí to prorvat, protože má tvrdou ránu, nebo jestli si to potáhne. Naštěstí jsem to zavřel mezi nohama, na kličku bych ale těžko reagoval. A třetí nájezd ani nedokončil (Forman). Nechal jsem tam beton a už jsem byl radostí bez sebe.

Co vám říkali spoluhráči v kabině?
Gratulovali mi, že to byl super zápas a super výkon. Všichni jsme rádi, Sparta se letos neporáží jen tak.

Těší vás, že jste ukázal, že je na vás spolehnutí a trenéři se nemusí bát pustit vás do branky?
Samozřejmě. Když to řeknu blbě, tak vím, že umím chytat. Něco už mám za sebou. Ukázal jsem, že nemusím jen vysedávat na lavičce, ale můžu taky chytat. Ovšem Pavel (Kantor) chytil formu a mě nezbylo nic jiného, než čekat. Aspoň, že jsem se mohl rozchytat v Brodě, za to jsem rád. Teď  mi to ale docela vychází, tak snad to tak bude i v dalších zápasech. Uvidíme.

Když trenéři pošlou v pátek 
v Třinci do branky Pavla Kantora, přijmete to?
Ano. To je rozhodnutí trenérů. Pokud nebudu chytat, tak budu doufat, že se na mě dostane v neděli. A když ne, tak budu i tak makat na sto procent.

Kumstát: „Hradci zachránil dva body"
Peter Draisaitl, trenér Hradce: „Od začátku jsme věděli, že Kacetl je kvalitní gólman. Pozorovali jsme ho už minulý rok ve Znojmě. Jenže sezona se vyvinula tak, že ho tam Kanty (Pavel Kantor) nepustil. Je dobré vědět, že máme dva skvělé brankáře. Jestli budu mít zamotanou hlavu koho v Třinci pošlu do branky? Ne, hráči mi už zamotat hlavu nemůžou."

Jaroslav Kudrna, útočník Hradce: „Káca poslední dva zápasy chytal fantasticky a jsem rád, že zastoupil Kantyho, a že tým podržel."

Petr Kumstát, útočník Sparty: „Chytal výborně, věřil si. Musíme ho pochválit. Hlavně za první půlku utkání a pak 
i po našem gólu na 2:1 jsme měli pár střídání velký tlak, 
vytvořili jsme si šance a tam jim  zachránil dva body."