Skvělá produktivita Hradce v první třetině a parádní výkon čtyřicátníka Kadlece, to byly klíčové faktory čtvrtého čtvrtfinále play off proti Jihlavě. Východočeši smazali dvouzápasové manko a série se stěhuje zpět na Vysočinu za smírného stavu 2:2 na zápasy.

Domácí posadila „na koně“ opět rychlá branka, po 82 vteřinách hry se prosadil Kadlec. Na druhou branku Tvrdíka za 14 vteřin bleskově reagoval Zeman. Jenže další okamžiky patřily hradecké „šestačtyřicítce“. V čase 10:54 byl na světe Kadlecův hattrick a gólman Novotný, do té chvíle opora Dukly v sérii, prchal za stavu 4:1 na střídačku. A to Východočeši ještě další šance zahodili. V jednom případě třeba náhradníka Halmošiho zastoupil na brankové čáře obětavý obránce.

Zatímco úvodní část byla jasně v režii domácích, ve druhé se strhlo drama. Nebezpečnější tentokrát byla Jihlava, domácí kupili chyby. Po trefě Zemana následovaly další velké šance Dukly. A nebýt famózního Čecha v brance, mohlo být s domácími zle. Hradecký mág především vychytal sólo Zemana a posléze dalším skvělým zákrokem rozesmutnil i Padělka po jeho ráně z první.

V závěrečném dějství už  branka nepadla, Hradečtí dalším útočným výpadům soupeře odolali.

Hradec – Jihlava 4:2

Fakta - branky a nahrávky: 2. Kadlec (Marosz, Havel), 6. Tvrdík (Záhorovský), 9. Kadlec (Havel, Roupec), 11. Kadlec (Marosz) - 6. Zeman (Hubáček), 26. Zeman (Hubáček, Bezděk). Rozhodčí: Horák, Vampola – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2432. Třetiny: 4:1, 0:1, 0:0. Stav série: 2:2.