Proto ta vyváženost a kupa nastřílených gólů. Jaroslav Kudrna je Kanonýr, Tomáš Mertl platí za Mozek a Jiří Šimánek za Šéfa.

V otevíracím utkání čtvrtfinále tihle tři dominovali, snad jen jedinkrát se dostali pod tlak, jinak systematicky sídlili ve zlínské třetině. Jenže Šimánek zazdil tři tutovky, Mertl dvě… A Hradec prohrál v prodloužení.

Druhý hrací den? Prásk! Prásk! Prásk! Kudrna hattrick a srovnání série.

„Přitom v prvním utkání byli víc ve hře a měli ještě větší množství šancí. Jsou pro nás hrozně důležití," poznamenal lodivod Peter Draisaitl.

Nejde jen o střeleckou potenci, o to, že v sezoně dal Šimánek jedenáct vítězných branek (historický rekord české extraligy), že Kudrna měl průměr víc než jeden bod na utkání a že si Mertl výrazně poupravil osobní bodové maximum.

Tahle řada se umí pořádně zarýt pod kůži, soka vytočit, naštvat a jak říká trenér Draisaitl, zbourat mu jeho komfortní zónu.

Platí to i ve čtvrtfinále. Zlínským rudnou oči především při pohledu na Jaroslava Kudrnu.

Už před sérií se do něj navezl Marek Melenovský. Prý ho nemá rád už od mládežnických let, jak ho nemusí na ledě, tak i v normálním životě.

Reakce hradeckého odchovance? Zvítězila ironie! „Ani nevím, že Melenovský hraje. Je tam někde ve čtvrtý lajně. Třeba je tohle jeho práce, já to neřeším."

Po středečním mači ale má Kudrna nového „kamaráda" – obránce Ondřeje Horáka. „Vůbec nebyl na ledě vidět, tedy když neprovokoval. V zakončení měl přitom štěstí. Dvakrát se k němu náhodně odrazil puk a trefil jej ze vzduchu. Je to největší provokatér," říká  zlínský bek.

Plán KMŠ se ve čtvrtfinále zatím daří stoprocentně. Dávat góly a neskonale štvát rivala. Bude to platit i o víkendu?