„Docela se na to těším. Momenty, kdy můžete všechno zachránit nebo podělat, mě baví," tvrdí pár hodin před úvodním buly.

Naladil jste se sledováním předkola play off?
Koukal jsem, hlavně na pátý zápas Pardubic. Bylo to skvělé utkání. (obdivně) Super pro lidi.

Konečně jdete taky do akce.  Nebyl jste z toho čekání už na nervy?
To ne, těším se. Celou sezonu jsme hráli kvůli tomu, abychom se dostali do play off. Jsme jednoznačně odhodlaní postoupit. Pátým místem po základní části pro nás nic nekončí. Nedáme nic zadarmo. Nikdo, já ani kluci. Dokud bude šance, budeme se rvát a padat po držce. Do Zlína nejedeme jen něco zkusit, jedeme ho porazit. Vím, že máme na to postoupit. Není náhoda, že jsme celou sezonu hráli na špici. To průměrné mužstvo nedokáže.

Obecně se předpokládá, že v sérii se Zlínem moc branek padat nebude. Bude o to větší tlak 
na brankáře?
Asi jo. V play off rozhodují výkony gólmanů. Oba týmy jsou defenzivně laděné.  Klíčové budou maličkosti, třeba jedna branka, která sérii pošle do stavu 3:1 namísto 2:2.

Poprvé vstupujete do play off 
v pozici týmové jedničky. Dělá to s vámi něco?
Docela se na to těším. Momenty, kdy můžete všechno zachránit nebo podělat, mě baví. Teda když se jedná o první případ. (rozesměje se) Ale už loni jsem v Budějovicích začínal sérii předkola, když byl Kuba Kovář v trestu. To mi trochu pomáhá, vím, co od toho čekat. Na druhou stranu nejde o nic výjimečného. Zase pojedu do brány a zase se budu snažit chytat, jak nejlépe dovedu.

V čem je Zlín pro gólmana nepříjemný?
Jejich síla spočívá ve vyrovnanosti. Mají tam Balaštíka s Leškou, kteří spolu hrají poslepu, šikovnou mladou generaci zastoupenou Honejskem a Holíkem, skvěle střílející obránce Zámorského s Marušákem.  Není náhodou, že loni byli ve finále, v klidu mohli být mistři.

Je tedy Zlín favoritem?
Asi to tak je. Zlínu se každoročně v play off daří. Nás by před sezonou ve čtvrtfinále nikdo nečekal, ale díky tomu, že jsme celou sezonu byli v popředí, vydobyli jsme si 
respekt.

Maséři si před play off obarvili vlasy, Tomáši Mertlovi vyrostlo přes noc na hlavě červené číro. Vy se ke kadeřníkovi nechystáte?
Zatím nic neplánuju. Dřív tyhle věci frčely v mládežnických kategoriích, vymýšlely se různé ptákoviny. Určitě se nebudeme holit.