„Někteří gólmani tvrdí, že jim to je jedno, ale to jsou jen kecy. Každý má z nuly radost," neskrýval nadšení gólman hradeckého Mountfieldu v rozhovoru pro klubovou televizi.

Očekávám, že máte hodně dobrou náladu.
Samozřejmě. Lepší výsledek být ani nemohl. Jsme rádi, že jsme utkání se Slavií zvládli. Poslední dva zápasy jsme prohráli, ani jsme nehráli dobře, a tak jsme chtěli začít od maličkostí, které nás v minulosti zdobily. Zápas jsme zvládli úplně s přehledem.

Na začátku jste musel za bezbrankového stavu předvést tři parádní zákroky. Jak moc byly důležité pro další vývoj?
Oni hráli dobře přesilovky. Bednář s Vlasákem jsou schopní si to nahrát žabkou přes dvě tři hokejky. Oba dva jsou šikovní, takže nebylo divu, že jsem musel něco chytit. Od toho tam ale jsem, abych něco chytil a nestál tam jak trouba.

Konečně jste se prosadili 
v přesilových hrách. Byl to druhý klíč k vítězství?
Říkali jsme si, že musíme mnohem víc chodit před gólmana. Pokud se nedostanete k dorážkám, tak těžko dáte góly. Trochu víc jsme se na to zaměřili a jsem rád, že si kluci zvedli sebevědomí, protože v minulých zápasech jsme branek moc nedávali.

Vychytal jste první nulu 
v sezoně. Ulevilo se vám?
Někteří gólmani tvrdí, že jim to je jedno, ale to jsou jen kecy. Každý má z nuly radost. Snažil jsem na to nemyslet, nebo bych dostal dvě haluze a bylo by to pryč. Spíš jsem ale se bál, abychom utkání dotáhli do vítězného konce. Ostatní věci jsou druhotné.

Lubina čelil nenávisti

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Slavia Praha.

Nepřátelství fanoušků okusil při nedělním duelu na východě Čech trenér hokejistů pražské Slavie Ladislav Lubina. Hradecký kotel bývalému hráči Pardubic pokřiky a drsným vzkazem připomněl jím zaviněnou autonehodu z července 2008, při níž zahynul otec fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. „Lubina je vrah!" nebo „Svině ožralá!" Takhle drsným způsobem dávali příznivci Mountfieldu najevo svoji nenávist. Přidali se i fanoušci Slavie, kteří proti svému kouči zbrojí už od začátku sezony a u týmu ho nechtějí. V Hradci to dali najevo transparenty: „Lubina ven" či „Neomezenou rychlostí ven ze Slavie". Jejich zlost navíc znásobil debakl 0:6.