A ne ledajaké! Vůdce Pazourkova souboru nasázel zaskočené Třebíči hattrick, další branku vymyslel pro Fořta a bylo srovnáno.

Dvě vteřiny před vypršením základní doby pak ještě spálil stoprocentní tutovku Hruška. „Stále jsem věřil, že to můžeme otočit. Myslím, že i kluci tomu uvěřili,“ uvedl Roubík.

Prodlouženou pak rozčísl elegantní akcí bývalý hráč Hradce Boris Flamík. Třebíč brala dva body, Hradec „jen“ jeden.

Kapitáne, co cítíte po takovém zápase? Zklamání z prohry, nebo radost z vydřeného bodu?
Zklamání z prohry. Nemyslím si, že bychom začali vyloženě špatně, ale dolehla na nás krize. Soupeř třikrát vyjel před branku a třikrát z toho byl gól. Koukáme pak po sobě a vůbec se nemůžeme dostat do hry.

Jak je to možné?
Prostě Třebíč přijela do třetiny a dala gól. Ono je to někdy těžké. Člověk by hrozně chtěl, ale najednou prohráváte o gól o dva a už se vezete. Na tým to strašně padá. V posledních zápasech to není ono. O to složitější je přinutit mužstvo, aby se pokusilo nepříznivě se vyvíjející zápas otočit.

Pamatujete si na podobný zápas?
(přemýšlí) Fakt nevím. Možná jsme někdy zápas takovým způsobem dotáhli, ale už to musí být určitě déle.

Přiznejte, věřil jste i za stavu 0:4, že utkání můžete otočit?
Určitě. Svoji víru jsem se snažil předat i na mužstvo a myslím, že kluci postupně uvěřili tomu, že můžeme i vyhrát. I když třetí třetinu jsme zase začali špatně, třikrát jsme byli vyloučení a nakonec jsme byli rádi, že jsme alespoň vyrovnali.

Jak Třebíč postupně ztrácela z náskoku, její hráči znervózněli a znejistěli. Všiml jste si?
Rozhodně. Bylo znát, že nabíráme sílu. Naopak oni rozhodně nebyli v klidu a o výsledek se pořádně třásli.

Vaše řada vstřelila všechny branky, vy sám dokonce hattrick. Je to alespoň částečná náplast na prohru?
Vnitřně trochu spokojený určitě jsem, přece jen tři góly nedáváte v každém zápase. Ale radši bych vyhrál 5:4 v základní hrací době a gól nedal.

V prodloužení jste byl blízko u rozhodujícího momentu. Vracel jste se s Flamíkem, který střelou do horní poloviny branky rozhodl. Neměl jste být důraznější?
Nechtěl jsem se otáčet do jízdy vzad, protože v tom nejsem dobrý. Chtěl jsem ho vytlačit ven, což se mi z půlky povedlo, ale Boris se nakonec rozhodl z brankové čáry vystřelit. Koudy (Koutský) si asi myslel, že pojede už za bránu, a byl z toho gól.

Už jste si to s Koutským vyříkali?
Zatím ne, akorát mi říkal, že jsem mohl jet od modrý pozadu a víc ho vytlačit. Ale jak říkám, na to jsem si nevěřil.

Ve středu vám znovu chybělo osm hráčů základní sestavy. Je to vážný problém?
Je to znát. Hraje se spousta zápasů a točíme se v pár lidech. Musíme se ještě víc semknout a třeba někdy zkusit od začátku hrát na tři řady a dohrát na čtyři.