Extraliga staršího dorostu - osmifinále play off

1. zápas: Královští lvi Hradec Králové – HC Vítkovice Steel 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). Branky a nahrávky: 30. Chalupa (Pavlík, Hronek), 52. Zahradník (Hronek, Pavlík), 55. Zahradník (Chalupa), 60. Zahradník (Matějček) – 48. Spratek (Štěpánek). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Grundler. Vyloučení: 6:6, navíc Pavlík (HK) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 222. Střely na branku: 50:21. Hradec: Groh – Havránek, Lier, Šimůnek, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný – Exner, Matouš, Zahradník, Malík, J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík, F. Moník, Hejna. Stav série: 1:0.

Jiří Slabý, trenér Hradce: „Každý od nás čekal vítězství, kluci to také tak cítili. Myslím, že do půlky utkání tam byla hodně velká nervozita, ale na druhou stranu také zodpovědnost, což je dobře. Je potřeba sklepat ze sebe nervozitu a snažit se dostat do toho našeho hokeje. Domnívám se, že potom by to mohlo být o něco jednodušší. Tentokrát jsme se trápili na gól, ale pak jsme to protrhli a bylo to lepší. Kladem byl fakt, že dozadu to kluci hlídali, což bylo důležité."

Tomáš Zahradník, autor hattricku: „Ze začátku nechtěla ani jedna strana dostat gól, podle toho vypadala první třetina. Ve druhé části jsme konečně po dlouhé době využili přesilovku. V závěrečné třetině Vítkovice vyrovnaly, ale nepodělali jsme se z toho. Naopak jsme začali makat a dali tři góly. A že jsem je vstřelil já? Je to hlavně zásluha kluků, krásně mi to připravili. Jinak jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Hlavní je, že jsme vyhráli. Ve druhém duelu bude důležité, abychom nic nepodcenili. Znovu to nebude jednoduché. Soupeř má silný tým, hodně bruslí a má dobře sehrané přesilovky."

Druhé utkání série se hrálo ve čtvrtek pozdě večer: Královští lvi Hradec Králové – HC Vítkovice Steel 0:1 po sam. náj. Branka: rozhodující nájezd Malina. Stav série: 1:1.