Jeden vychytal čtyři výhry ve čtyřech zápasech. Druhý má na kontě už jedno čisté konto a dvě vítězství ve třech utkáních. Oba drží úspěšnost zákroků nad 93 procenty. To je přece hranice extratřídy.

Gólmani hokejového Hradce zatím v extralize září. Vždyť Jaroslav Pavelka vychytal v pátek proti Třinci nulu, přesto v neděli nasadil čepici a sledoval, jak Brandon Maxwell pomohl mužstvu k výhře 4:2 nad Karlovými Vary.

„Myslím, že to kluci zatím zvládají úplně v pohodě,“ řekl o rotaci brankářů trenér Tomáš Martinec.

„Oba chytají skvěle. Je jedno, kdo je za námi,“ přihodil názor obránce Petr Zámorský.

Před sezonou se přitom zdálo, že Pavelka bude jedničkou a Maxwell mu bude krýt záda. Hradec chtěl dát šanci gólmanovi, který je místní a v minulé sezoně ukázal, že má na to táhnout mužstvo.

Maxwellova výkonnost však tyto předpoklady (zatím) odsunula. „Rozhodujeme se až před zápasem. Klíčové slovo má trenér brankářů Robert Horyna,“ řekl Martinec.

Mountfield tak jede v módu dvou jedniček. Oba borci s maskou si toto označení totiž zaslouží. Kdy (a zda) bude určen ten první z nich, není v tuto chvíli jisté. „Uvidíme,“ usmál se trenér.

Obr Vincour jede: Netřesou se mi ruce
Do Hradce přišel jako velká posila. Zatím očekávání naplňuje. Urostlý útočník Tomáš Vincour dal v sedmi zápasech čtyři góly, v neděli jistil výhru nad Karlovými Vary.

„Když se daří, tak má člověk v zakončení větší sebevědomí,“ říkala akvizice z mistrovské Komety po zápase. Jak se to projevuje? „Netřepou se mi ruce,“ usmál se útočník.

Mountfield byl v duelu s Energií dominantní, ale exreprezentant viděl ve hře mužstva, jež ovládlo šest ze sedmi soubojů v sezoně, velké rezervy. Nakonec, stejně jako kouč Tomáš Martinec.

„Začátek byl varování. Dělali jsme chyby. Oni sice přišli z první ligy, ale mají výborný bruslařský tým,“ upozornil Vincour.

Přes zádrhel na startu Lvi střetnutí ovládli. Pokračují tak v nejlepším začátku sezony v extraligové historii. „V přípravě jsme taky měli šance, ale nedávali jsme je. Teď se to k nám odráží. Máme výbornou partu, musíme hrát svůj styl, být na puku, dodržovat systém,“ řekl forvard s číslem 81.

To se daří, ale v pátek přijede Vincourovo Brno.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Válec vzal Varům e(E)nergii

GLOSA: Sliby - chyby? To (zatím) neplatí

Chceme hrát jiný hokej. Takzvaně modernější. Rychlejší, důraznější, tvrdší. Nenechat soupeře vydechnout. Nečekat na chyby, nutit soka, aby je udělal. A pak udeřit.

Hradec přesně tohle sliboval ústy vždy korektního a pokorného (tss…, to slovo je nadužívané a vlastně zkompromitované, jenže v tomhle případě sedí) kouče Tomáše Martince před sezonou.

Po sedmi zápasech, z nichž bylo šest vítězných, lze jen uznaně pokývat hlavou. Tato slova nebyla sliby - chyby, jak stojí ve starém přísloví.

Hradec prostě válí.