„Po odchodu Ryana Potulného a Tomáše Bulíka jsme mapovali hráčský trh. Původně jsme chtěli získat kvalitního útočníka z Čech, popřípadě z Evropy, ale nikdo takový na trhu nebyl. Poohlédli jsme se v zámoří a trenéry zaujal Alex," řekl pro web hradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

Picard byl měl být posilou ofenzivy, ale také by měl zdrsnit tvář mužstva, které bojuje o elitní šestku extraligy. Stačí se podívat na server youtube, kde se jako první objeví video z doby, kdy Kanaďan působil v nejlepším švýcarském klubu, v Davosu.

Před jedním ze zápasů se totiž popral. A to hned při rozbruslení: Provokoval, přejel červenou čáru a jeden ze soupeřů si porušení nepsaného pravidla nenechal líbit. Proto začala bitka.

Trenér Václav Sýkora věří, že Picard zvýší konkurenci v týmu a přinese do mužstva i důraz. „Výběr hráčů na trhu je dost úzký, ale Alex nás zaujal svou charakteristikou. Hraje typický kanadský styl hokeje. Je to přímočarý a silový hráč, který produkuje fyzickou hru. To nám v týmu trošku chybí," uvedl.

Generální manažer Kmoníček považuje za výhodu, že Picard působí v Evropě od roku 2012. „A nebýt jeho zranění v minulé sezoně, tak by asi ve Švýcarsku zůstal, jelikož tam s ním panovala spokojenost," doplnil Kmoníček na adresu útočníka, jenž odehrál tři sezony za Servette Ženeva a rok za Davos. Do Davosu se nyní vrátí s Východočechy, hrát by totiž měl i na prosincovém Spenglerově poháru.

Rodáka z Québecu draftoval v roce 2004 Columbus a za Blue Jackets si připsal 67 startů v NHL. Většinu ze sedmi sezon v zámoří ale odehrál v AHL.