V sérii zvítězili 3:1 na zápasy a o postup do extraligy se střetnou s favorizovaným Ústí nad Labem. Posledním hřebíčkem do hradecké rakve bylo čtvrté utkání v Chomutově. Východočeši je nezvládli a podlehli 1:5.

„Převládá v nás samozřejmě pocit zklamání. Pouze první třetinu jsme byli rovnoceným soupeřem, pak už to bylo špatné. Musím říct, že to bylo jediné utkání v sérii, ve kterém jsme byli horší,“ vyjádřil se hradecký trenér Vladimír Jeřábek, který měl za úkol hráče mobilizovat po dvou předešlých nešťastných porážkách.

Kalamita v obraně

Energetici totiž ve druhém duelu nezvládli trestná střílení, v následujícím inkasovali klíčovou branku minutu a půl před závěrem. „Dolehlo to nás, to jistě. Ale před zápasem jsme si věřili. Vyrobili jsme však jednu chybu a hned jsme z ní dostali gól. Chomutov byl v zakončení, na rozdíl od nás, důraznější,“ litoval nevyužité možnosti hradecký trenér.

Podstatnou roli v hradeckém tápání v semifinále sehrála kalamita v obranných řadách. V jednu chvíli byli mimo dokonce čtyři beci. „Ale třeba Jirka Hendrich i se zraněným kotníkem odehrál výbornou sérii. Klobouk dolů. Flamík se po návratu také zvedal.

Chyběl nám však výrazně Jarda Koma. Obránci v některých siruacích chybovali, což by Jarda zvládnul,“ lamentoval nad absencí pardubického beka Jeřábek.

„Sezonu však můžeme hodnotit úspěšně. Vezměte si, jak má Chomutov zkušený kádr. Play off hrají každý rok a u nás hráli kluci, kteří ještě v minulém roce působili v druhé lize. To se muselo někde projevit,“ uvedl Vladimír Jeřábek.