Martine, byl plánový vznik týmu KHL v Hradci hlavním tématem v kabině?
Před zápasem jsme to viděli v novinách. Tak jsme se tomu zasmáli. Pokud mají takovou myšlenku a myslí si, že sem KHL dotáhnou… Třeba to přitáhne lidi. V Rusku prý nechodí, na nás přišlo osm set. Možná by se to na dvojku vyšplhalo. Vesměs to vnímám pozitivně. Pokud by se v Hradci vybudovaly hotely, vylepšil by se zimák, tak proč ne.

Jak jste vůbec nečekanou novinu přijal?
Smál jsem se. (chechtá se) Přece jenom nejsme bohatý klub, patnáct milionů eur. Tak to dají zřejmě asi mně. Vidí, že se Jardovi (Roubíkovi), tak bychom to hrát asi mohli. (zase se rozesměje) Ne, až si v klidu sednu a popřemýšlím o tom. Navíc, mě se to vlastně ani nijak nedotkne.

Primátor Divíšek dnes odlétá za představiteli Kontinentální hokejové ligy. Myslíte, že se celý projekt může opravdu uskutečnit?
Když to budou chtít… Podle mě se k tomu stejně budou muset ostatní mužstva v Rusku vyjádřit. Také nemají na rozhazování a k nám je to od nich pořádná dálka. Třeba z Chabarovsku.

Pokud by ke vzniku týmu pod hlavičkou Hradecký Lev opravdu došlo, museli byste se na ČEZ Stadionu nějak „poskládat“. Nebyl by to problém?
Tak bychom se naučili rusky. Na škole jsem ruštinu ještě měl. Nebo třeba by nám kluci ruský někoho půjčili, když to bude potřeba. Zrovna teď by se nám někdo hodil. Máme velkou marodku. Je to podobné jako loni, kdy jsme taky měli půlku týmu vyvražděnou.

Mimo hru jsou klíčoví beci, v zápase s Benátkami se vám navíc zranil dříč Kadlec a ještě vás potkal „den blbec“. Souhlasíte?
Bylo to tak. Při první brance málem zabiju gólmana, pak dostaneme další ušmrdlaný gól. A sami jsme neměli sílu puk dotlačit za brankáře. Zase to nevidím nijak tragicky. V zápase jsme si vytvořili daleko více střel, měli plno šancí. Prostě nám chyběla koncovka.

Už je to dlouho, co jste na domácím stadionu ani jednou neskórovali.
Byl to zápas o naší zoufalé koncovce. Na druhou stranu si taky fanoušci musejí uvědomit, s kým to nyní hrajeme. V hledišti je pak šest set nasr… lidí. Ale ať se na to podívají objektivně. Sám jsem byl po nemoci na jednom tréninku. není to sranda. Chybí nám pět lidí ze základu, ale oni si myslí, že každého přejedeme.

Kdyby jste neměli tolik absencí, do zápasu byste nenastoupil?
Je to možné. Člověk ale musí. Měl bych to v Hradci táhnout, a ne ležet v posteli.
KHL v Hradci? Napište nám svoje názory!

Je podle vás reálné, aby se v Hradci Králové hrála Kontinentální hokejová liga?
Vážení čtenáři, podělte se s námi o své názory a napište nám, co si myslíte o plánovaném vzniku hokejového klubu Hradecký Lev, který by mohl od příští sezony vstoupit do prestižní Kontinentální hokejové ligy. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme na stránkách Deníku. Své postřehy zašlete na e–mailovou adresu: sport.vychod@denik.cz