Hokejový klub Královští lvi Hradec Králové po každém měsíci vyhodnocuje nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Nejinak tomu bylo také v prosinci 2012. Mezi juniory získal ocenění útočník Michal Brida. V kategorii starších dorostenců byl vyhlášen gólman František Veselý. Jako posledního klub vybral útočníka extraligového mladšího dorostu Davida Chalupu.

Brida bude čekat na další šanci za A tým

Michal Brida.Michal Brida je aktuálně na druhém místě kanadského bodování hradeckých juniorů. Do Hradce Králové přišel v loňské sezoně ze Vsetína. „Nečekal jsem to, ale samozřejmě mě to potěšilo. Je to pro mě motivace na sobě dál pracovat," těší hradeckého útočníka zisk ocenění.

Svými výkony si také řekl o svůj první start v prvoligovém hradeckém A mužstvu dospělých. Před týdnem v sobotu nastoupil proti Kadani. „Byl jsem trochu nervózní, ale jinak to bylo v pohodě. V týmu je dobrá parta a jsem rád, že se vyhrálo v tak důležitém a těžkém zápase. Budu čekat na nějakou další šanci," popisuje svou premiéru v dresu prvního mužstva Královských lvů.

O vánoční přestávce se junioři zúčastnili extraligově obsazeného turnaje v Nové Pace. Tato zkouška je měla připravit na baráž o extraligu, kam mají Hradečtí namířeno. „Myslím, že jsme odehráli vyrovnanou partii a byli jsme mnohdy lepším týmem. Až na naši koncovku. Tu musíme zlepšit," uvědomuje si nedostatky, které by mohly ve vypjatých zápasech rozhodovat. „V baráži na to máme. Když se do ní dostaneme, víme, co nás čeká," uzavírá krátký rozhovor Michal Brida.

Pro Veselého je cílem play off

František Veselý.Opora staršího dorostu František Veselý naposledy v přípravném utkání vychytala mužstvo Vítkovic. Za třicet minut Veselý loňskému mistrovi extraligy staršího dorostu nedovolil skórovat a poté přenechal své místo v brance Patriku Červenému. „Potěšilo mě to, ale upřímně čekal bych to spíše v listopadu, protože to se mi dařilo ještě více," popisuje hradecký brankář pocity po zisku ocenění, které za měsíc prosinec získal.

I přes poměrně povedený závěr první části se hradeckým dorostencům nepodařilo postoupit do první čtyřky, která by zajišťovala účast v play off. „Je to škoda, měli jsme na přímý postup. Největší příčina byla ta, které jsem se bál už před sezonou. Ztráceli jsme body s týmy, které byly v tabulce až pod námi. Zkazili jsme si to sami a teď je jen na nás, abychom to ve druhé části napravili," říká odhodlaně František Veselý.

Ve skupině B jdou starší dorostenci Královských lvů Hradec Králové do boje o vyřazovací boje ze třetího místa. Postupují první čtyři mužstva. A s jakým cílem do druhé části soutěže vstupují svěřenci hlavního trenéra Petra Luštince? V tom má František Veselý jasno: „Nás cíl je jediný, a to postoupit play off."

Chalupa by chtěl jednou do zahraničí

David Chalupa.Také David Chalupa patří k oporám ve své kategorii. V kanadském bodování královéhradeckých mladších dorostenců je na druhém místě hned za spoluhráčem Tomášem Zahradníkem. Za své výkony v prosinci si vysloužil ocenění nejlepšího hráče. „Samozřejmě si tohoto ocenění velice vážím. Je to pro mě povzbuzení do další hokejové práce. Rád bych poděkoval svým spoluhráčům v lajně, kteří mají na tomto ocenění také svoji zásluhu."

Mladší dorostenci se aktuálně pohybují na sedmé příčce tabulky s tím, že mají ještě k dobru dva zápasy. První dvě postupová místa suverénně obsadili hráči Komety Brno a Bílých Tygrů Liberec. Královští lvi už na postup sice ztrácejí třicet bodů, přesto sezonu nevzdávají. „Chtěli bychom bojovat o co nejvyšší příčky. Myslím si, že je pro nás reálné čtvrté či páté místo," říká David Chalupa.

A jaké jsou další hokejové cíle nadějného útočníka Hradce? „Mám postupné cíle. V příští sezoně bych se rád probojoval do kádru staršího dorostu. Jednou bych rád hrál co nejvyšší soutěž, třeba i v zahraničí. To je ovšem asi sen každého mladého hokejisty. Budu se snažit pro to udělat maximum. Vím, že to vede pouze přes tvrdou a poctivou práci," říká hradecký forvard závěrem a dokazuje tak, že ocenění nejlepšího hráče za prosinec nezískal čirou náhodou.   (ls)