Úterý domácí mač s vedoucími Vítkovicemi, středa volno, čtvrtek duel na půdě posledního Kladna. Takový je program hradeckých hokejistů v extralize po reprezentační přestávce a před nadcházejícími vánočními svátky.

Vítězstvím 4:3 v prodloužení s vedoucí Riderou hráči Mountfieldu ukázali, že jejich forma roste, neboť byli výsledkově úspěšní potřetí za sebou.

Svoboda: Výkony jsou konzistentnější

„Co se týká naší hry, tak mi přijde, že se kluci zlepšují, jsou více zodpovědnější směrem do obranné fáze. Naše výkony v posledních zápasech jsou konzistentnější, nemáme tam tolik výpadků a nepouštíme soupeře do přečíslení. S Vítkovicemi to byl hodně těžký a bojovný duel, s výsledkem jsme spokojeni,“ pronesl Petr Svoboda, asistent trenéra hradeckého mužstva.

Lvi nedávno porazili vedoucí Pardubice, nyní další tým z úplného čela tabulky. „Snažíme se jít zápas od zápasu. Samozřejmě víme, že to byli těžcí soupeři. Kluci byli na špičkách, podali dobrý výkon a byli za to odměněni body,“ dodal Svoboda.

Ve čtvrtek Východočeši cestují na led Jágrova Kladna (18.00), za které v předešlých dvou utkáních poprvé v sezoně nastoupil sám legendární hokejista a zároveň majitel středočeského klubu.

Kladno? Jsme schopni tam vyhrát

„Když budeme hrát takto, tak jsme schopni tam vyhrát. Musíme podat konzistentní výkon a opakovat ty malé věci, které pak dají dohromady jednu velkou,“ nabádá asistent kouče Mountfieldu.

Poslední vzájemné zápasy byly hodně těsné. Vyrovnané střetnutí se dá předpokládat i tentokrát. Kladno, které pět z posledních šesti utkání prohrálo, potřebuje každý bod.