„Bylo to logické řešení. Propojil oba týmy, hradecký s tím přicházejícím z Českých Budějovic,“ vysvětloval Miroslav Schön, jenž se stal prezidentem nového Mountfieldu HK. „Dávám před ním klobou dolů. Je to velký profesionál,“ dodal.

Od té chvíle je Kmoníček hlavní výkonnou silou v Hradci. Mužstvo pod jeho dohledem ve všech sezonách postoupilo do play off. A v poslední sezoně nastartovalo novou koncepci, větší důraz na domácí odchovance i moderní útočný hokej.

Tato cesta by měla pokračovat také v nastávajících časech. Bude u toho i devětačtyřicetiletý generální manažer Kmoníček, přestože mu poslední dubnový den končí kontrakt.

„Je to pravda, ale jsem ústně domluvený s prezidentem klubu, že si nad mojí novou smlouvou sedneme v úterý, kdy se koná jednání představenstva našeho klubu,“ říká manažer.

Šéf Schön už má jasno, jak jednání povede: „S Alešem Kmoníčkem jako generálním manažerem samozřejmě počítáme i nadále.“

Což Kmoníček kvituje.

Důvody, proč by rád vydržel v klubu i dál, popisuje takto: „Určitě preferuji zůstat. Chci pokračovat v rozdělané práci, protože má smysl a myslím si, že i výsledky. Chci pokračovat s lidmi, které jsem si vybral, kteří pracují dobře, s kterými jsem spokojený.“

Pro Kmoníčka je Hradec třetím klubem v kariéře. V minulosti dělal ředitele fotbalových Pardubic či generálního manažera hokejového Vrchlabí.