„Bylo to logické řešení. Propojil oba týmy, hradecký s tím přicházejícím z Českých Budějovic,“ vysvětloval Miroslav Schön, jenž se stal prezidentem nového Mountfieldu HK. „Dávám před ním klobou dolů. Je to velký profesionál,“ dodal.

Od té chvíle je Kmoníček hlavní výkonnou silou v Hradci. Mužstvo pod jeho dohledem ve všech sezonách postoupilo do play off. A v poslední sezoně nastartovalo novou koncepci, větší důraz na domácí odchovance i moderní útočný hokej.

Tato cesta by měla pokračovat také v nastávajících časech. Bude u toho i devětačtyřicetiletý generální manažer Kmoníček, přestože mu poslední dubnový den končí kontrakt.

„Je to pravda, ale jsem ústně domluvený s prezidentem klubu, že si nad mojí novou smlouvou sedneme v úterý, kdy se koná jednání představenstva našeho klubu,“ říká manažer.

Aleš Kmoníček, generální manažer hradeckého hokejového klubu Mountfield HK.
„Od zkušených jsem čekal víc"

Šéf Schön už má jasno, jak jednání povede: „S Alešem Kmoníčkem jako generálním manažerem samozřejmě počítáme i nadále.“

Což Kmoníček kvituje.

Důvody, proč by rád vydržel v klubu i dál, popisuje takto: „Určitě preferuji zůstat. Chci pokračovat v rozdělané práci, protože má smysl a myslím si, že i výsledky. Chci pokračovat s lidmi, které jsem si vybral, kteří pracují dobře, s kterými jsem spokojený.“

Pro Kmoníčka je Hradec třetím klubem v kariéře. V minulosti dělal ředitele fotbalových Pardubic či generálního manažera hokejového Vrchlabí.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy: Mountfield HK - HC Kometa Brno.
Nepodařilo se najít recept