Hattrick je magická chvíle. Tři góly, to je počin. Proto létají na led čepice, jde o starou tradici vyplývající ze samé podstaty toho slova. Hattrick - tedy kloboukový trik. Také v neděli po sedmé hodině večer jich pár na kluziště dopadlo, a to na počest Bedřicha Köhlera.

Útočník Mountfieldu vystřílel hattrickem výhru nad silným Třincem v 5. kole extraligy. „Vlastně nevím, co se s nimi stane, ale asi si jednu vezmu na památku. Z toho prvního žádnou nemám,“ usmíval se.

Takže je to váš druhý hattrick v kariéře?
Jo, dobře se to pamatuje. Čtrnáct nebo šestnáct jich opravdu není. (směje se)

Budete za něj platit do týmové pokladny?
Třeba tam nic není, musím se podívat. Jestli to bude ofiko, tak nic nedám. (směje se)

Jste nadšený?
Hattrick je něco speciálního, zvlášntího. Ale kdyby dal tři góly někdo jiný, tak si to užívám stejně. Budu rád, že jsme vyhráli za tři body.

Ano, s Třincem jste takhle zvítězili poprvé v sezoně.
Před víkendem bychom byli za pět bodů rádi. S Plzní jsme možná mohli získat víc než dva, ale v naší situaci to takhle bereme. Potřebovali jsme to jako mančaft.

Přitom s Třincem jste dlouho byli horší. Je to tak?
V první a druhé třetině jsme tahali za kratší konec. O to je výhra cennější.

Rozhodli jste na začátku třetí třetiny v přesilovce. Předtím jste však nezvládli dlouhou výhodu pěti proti třem. Co bylo špatně?
Ta nám fakt neklapla. Přitom jsme si v kabině říkali: Pojďme na to. Máme na začátku třetiny čtyři na tři, že bude dobrý led, že to bude situace, kdy můžeme rozhodnout. Přesto to nešlo, i když jsme dostali i přesilovku pět na tři. Naštěstí jsme to pak zlomili v klasické přesilovce.

Vy sám jste v přesilovce utržil ránu, po níž jste zůstal ležet. Co se stalo?
Byl jsme uvolněný, někdo mi dal krosček do zad. Přišel mi opravdu silný. (usmívá se). V tu chvíli jsem se úplně zlomil. Byl to faul.

Pomůže vám vítězství po špatném začátku sezony?
Je to velká úleva. Teď navíc v úterý nehrajeme, tak se snad nějací kluci uzdraví.

Jak jsem to ve Zlíně zametal
Hradec Králové - Bylo mu třiadvacet, ve Zlíně ho postavili k lídrům Jaroslavu Balaštíkovi a Petru Leškovi. V září 2008 dal Bedřich Köhler první hattrick kariéry (do vítězného duelu s Třincem i poslední), v dresu Beranů zničil Liberec.

„Oni mi to dávali a já to jen zametal do brány,“ vykládal tehdy. V neděli pak vzpomínal pobaveně: „To byly věci. Najednou jsem byl druhý v bodování extraligy.“

Džerinš - to je inspirace střelce
Hradec Králové - Dva góly dal z místa, kde se cítí (ač to tam pekelně bolí) nejlépe. Dvakrát se hradecký útočník Bedřich Köhler prosadil proti Třinci zblízka, odkud dává většinu gólů.

Jeho třetí trefa, ta hattricková, však byla z jiného těsta. Střelec jí definitivně zlomil odpor Třince a přispěl k výhře Mountfieldu v 5. kole extraligy v poměru 3:1.

Nevšední chvíle přišla ve 45. minutě. Hradec hrál oslabení, na ně je ostatně Köhler specialista. U mantinelu zachytil puk nohama. „Měl jsem štěstí, že se odrazil tak, abych ho mohl dojet.“ Pak už upaloval z pravé strany na bránu. „Na červené jsem si vzpomněl na Andrise Džerinše, který dal v minulém kole takhle gól Plzni. Jel ze strany, měl hokejku k mantinelu. Tak jsem to zkusil jako on,” řekl.

Vyšlo to, Köhler se trefil mezi betony gólmana Šimona Hrubce. Spoluhráč mu tak byl perfektní inspirací.