Celé utkání bylo jako na houpačce, diváci viděli hned dva zvraty ve skóre. Nakonec hráči HC VCES svým příznivcům nepokazili předvánoční náladu a díky velkému tlaku v poslední třetině zvítězili rozdílem dvou branek.
Svým výkonem se na tom podílel také pardubický útočník JAN KOLÁŘ, který se v Hradci pouze mihl po zranění, aby se do konce roku rozehrál. Stihl v barvách HC VCES sehrát dvě utkání.
Zápas nabídl několik zvratů, každá třetina byla naprosto odlišná…
Začali jsme dobře, šli jsme do vedení. Havlíčkův Brod sice skóre otočil, ale myslím, že od chvíle, kdy jsme vyrovnali, jsme se zvedli a dalšími góly jsme zlomili odpor soupeře a zaslouženě zvítězili.
Po dvou třetinách jste prohrávali 1:2. Co bylo potřeba změnit, aby se povedl takový obrat, jaký ve výsledku nastal?
Řekli jsme si, že určitě musí chodit dva hráči dopředu a trochu to rozrážet před brankou. Brod hrál převážně silový hokej, což nám zpočátku dělalo trochu problémy. Ale nakonec to dobře dopadlo.
Čím si vysvětlit, že zápasy s Havlíčkovým Brodem ve většině případů končí velice těsně?
Je tam spousta šikovných mladých kluků. To nakonec bylo vidět, protože když šli do vedení, tak získali spoustu sebevědomí a na ledě začali doslova létat. Kvalitní třetí třetinou jsme jim však zvítězit nedovolili.
 
Jak je to v současné době s vámi a vaším působením v Hradci Králové?
Podle informací mne do Hradce poslali na dva zápasy do konce roku, abych se rozehrál po zranění. Takže se potom zase vracím zpátky do Pardubic.
Mohl byste blíže specifikvat své zranění, případně jestli už jste úplně v pořádku?
Byl jsem mimo hru prakticky tři čtvrtě roku. Jednalo se o problémy s ramenem a také s kolenem. Už by to mělo být všechno dobré, jinak bych asi nehrál.