Jsou pasováni na jednoho z favoritů extraligy. Jenže to hradečtí hokejisté - a to ani náhodou - neplní. Kometa Brno, Oceláři Třinec, tyto dva týmy především, jsou nyní úplně jinde.

Hradec se usadil na sedmém místě tabulky, na vedoucí duo ztrácí dvanáct bodů, přičemž lídři soutěže mají odehráno o zápas méně. Kouč Václav Sýkora jako hlavní důvod tápání označuje absenci tříbodových vítězství. Má recht, ale je potřeba říct také B.

Proč jich Hradec nemá více? Jeden z důvodů se jasně projevil v posledních dvou utkáních. Je jím strach, obava o úspěšný rezultát zápasu.

Vezměme to popořadě. V neděli s Chomutovem Mountfield předvedl skvělou první polovinu utkání. Vedl o tři branky, poté však i shodou okolností dvakrát inkasoval. Druhý gól hostů byl víceméně náhodný, to mělo Hradecké utvrdit ve správnosti útočné cesty, kterou prošlapali v první polovině duelu.

Místo toho přišla křeč, defenziva, mraky puků vyhozených na zakázané uvolnění. „Nebylo to nic moc, nejsem příznivcem takového hokeje," glosoval i kapitán Jaroslav Bednář. Stejně jako fanoušci.

Proti Chomutovu se opatrnost vyplatila, v úterý v Litvínově už ne. Hradec vedl na severu Čech 2:0, domácí snížili a celou třetí třetinu byli lepší. Východočeši se snažili ubránit tři body. Nepovedlo se.

Opět se tak ukázalo, že strach není ve sportu ani
náhodou dobrý rádce.

Postřehy, analýzy

Čtyři největší události uplynulého týdne

Straka za Straku: V Plzni změnili trenéry. Prohru 0:5 se Spartou již neustál Michal Straka. Místo něj povede Škodu jeho bratr a majitel klubu Martin Straka. Jedním z asistentů je sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Vzestup Litvínova: Po titulu z roku 2015 zažili v Litvínově mistrovskou kocovinu a zachraňovali se v baráži. Teď černožlutá horečka opět stoupá. Litvínov vyhrál posledních sedm zápasů a v tabulce je třetí.

Dvacet nájezdů: To se v české extralize moc často nevidí. Drama v utkání Třinec - Mladá Boleslav rozhodla až desátá série nájezdů. Bod navíc zajistil Ocelářům Zbyněk Irgl. Z dvaceti nájezdů padlo sedm gólů.

Návrat Tybora: Bývalý útočník Pardubic Radoslav Tybor se vrací do známé soutěže. Na dlouholeté smlouvě se dohodl s Vítkovicemi, kterým bude k dispozici od začátku listopadu. Nyní hraje za Duklu Trenčín.

Hvězda týdne

Marek Kvapil (Kometa Brno): Bodová mašina se nezastavuje. Dva góly v Chomutově, potom tři body proti Olomouci. Tak si Kvapil hlídá vedoucí místo v tabulce produktivity, celkem už má 19 bodů.

Smolař týdne

Alexandr Hylák (Škoda Plzeň): Premiéra mu pěkně zhořkla. Z prvoligové Slavie zamířil dvaatřicetiletý brankář do trápící se Plzně. Po třinácti minutách a třetím gólu Sparty ho ovšem střídal Machovský.

Sestava týdne podle Deníku

Ján Lašák (Liberec) - Michal Čajkovský (Sparta Praha), Daniel Sörvik (Litvínov) - Martin Růžička (Třinec), Jan Hruška (Brno), Michal Vondrka (Chomutov)

Barometr formy

Mountfield Hradec Králové - 55%:
Tři stejné výsledky, jen ve dvou podobách. Po zápasech Hradce svítilo na ukazateli skóre třikrát za týden 3:2. Východočeši dvakrát padli v prodloužení (Zlín, Litvínov). Především druhá porážka byla k vzteku, tým vedl 2:0. Tříbodová výhra nad Chomutovem byla silně vydřená, ke klidu nestačilo ani třígólové vedení.

Nejlepší moment: Kvalita přesilovek v první třetině duelu s Chomutovem přinesla dvě branky.

Hráč týdne: Nikdo nejede na životní vlně, ale kapitán Bednář je produktivní - zapsal čtyři body.

HC Dynamo Pardubice - 25%:
Dva zápasy - tři body. Na dvanáctou příčku po první čtvrtině základní části se Dynamo dostalo zásluhou domácího vítězství nad Plzní. Opět ovšem zůstalo jen u jedné výhry, v Litvínově Pardubice nedokázaly skórovat. Východočeši potřebují více úspěchů v řadě.

Nejlepší moment - obrat s Plzní: Vypadalo to na další trápení, pak ve 49. minutě Tomášek v přesilovce vyrovnal a vítěznou trefu přidal Nahodil.

Hráč týdne - David Tomášek: Autor dvou branek v duelu proti Západočechům, konečně se trefil.