Hned druhý týden své „vlády" nad pardubickým hokejem uspořádalo nové vedení klubu diskuzní setkání s fanoušky. Tím vyslalo signál, že je potřeba zlepšit i komunikaci směrem k fanouškům. Ostatně i taková připomínka z řad samotných příznivců zazněla. V jednom z příspěvků bylo zdůrazněno, že i fanoušek dokáže řadu věcí pochopit za předpokladu, že o nich bude dostatečně informován. Na setkání zaznělo, že komunikace bude otevřenější, což je jednoznačně krok správným směrem.

Kdyby se podobná debata uskutečnila již v prvním týdnu nového roku, atmosféra by byla rozhodně mnohem napjatější. Po lednových změnách nyní došlo i na vtípky a potlesk.

Fanoušci pokládali různorodé otázky. Řešila se finanční situace klubu a jeho budoucnost, hráčský kádr, mládež, problematika náborů, přístup hráčůi změny pod novým trenérským triem. Jako tradičně již došlo i na občerstvení v hale či využití multimediální kostky.

Dušan Salfický, a nejen on, odpovídal trpělivě. Ale že by v současnosti řešil uspořádání druhého Winter Classic či se staral o výjezdy fanoušků, což v dotazech rovněž zaznělo, rozhodně není a nemá být na pořadu dne. Klíčem k dalšímu směřování klubu je záchrana extraligy. I když se někteří fanoušci již smiřují s baráží, z obou stran diskuzního setkání zaznělo odhodlání se poprat se současnou situací. Aby budoucnost přinesla více pozitivních okamžiků.

Postřehy, analýzy

Čtyři největší události uplynulého týdne

Vládce Bednář: Ve čtyřiceti válí. Hradecký kapitán Jaroslav Bednář vede kanadské bodování extraligy, ve 40 utkáních nasbíral 42 bodů. Za poslední čtyři utkání si jich připsal jedenáct. „Vyhrává nám zápasy. Je to lídr," ocenil spoluhráče útočník Bedřich Köhler.

Schaus je NEJ bek: Je to vlastně jediná pardubická radost v této sezoně. Nicholas Schaus je nejlepším zadákem extraligy. Má nejvíce bodů, na ledě tráví v zápasech nejvíce času - a to ze všech hráčů. Průměrně odbruslí na ledě při utkáních skoro šestadvacet minut.

Doktorské dresy: Dresy ve stylu lékařských plášťů navlékli hokejisté Chomutova při duelu s Vítkovicemi. Trika budou vydražena a výdělek půjde na konto místní nemocnice. „Přemýšlím, že ten svůj vydražím. Je to památka a navíc pro dobrou věc," řekl kapitán Michal Vondrka.

Vítězný start: První zápas noví trenéři pardubického Dynama vyhráli. Tým pod vedením kouče Miloše Holaně porazil v pátek silný Třinec 5:4 v prodloužení. V neděli už to tolik nevyšlo, Dynamo padlo na ledě pražské Sparty 2:3 a v tabulce je předposlední.

Hvězda týdne

Jaroslav Bednář (Hradec Králové): Čtyřicetiletý útočník si v průběhu ledna udržuje báječnou formu. Za poslední čtyři zápasy nasbíral jedenáct kanadských bodů, které ho vynesly do čela tabulky produktivity.

Smolař týdne

Branislav Konrád (Olomouc): Říká se, že úspěch týmu je na prvním místě, ale přijít o čisté konto kvůli přetržené šňůrce na betonu zamrzí. Konrád musel v Litvínově pustit do branky náhradníka Faltera jen na 32 vteřin.

Sestava týdne podle Deníku

Libor Kašík (Zlín) - Nicholas Schaus (Pardubice), Radim Šimek (Liberec) - Hynek Zohorna (Brno), Petr Holík (Zlín), Jaroslav Bednář (Hradec Králové)

Barometr formy

Mountfield Hradec Králové - 85%:
Tři zápasy v šesti dnech, dvě výhry, jedno velké vzepětí proti silnému Brnu. Hradec je ve velmi dobré formě, zvládl duely v Mladé Boleslavi i Olomouci. A právě po úterní výhře 4:1 na Hané se posunul už na třetí místo v tabulce. Doma s Brnem uhrál body, i když ještě pět minut před koncem prohrával o dvě branky.

Nejlepší moment: Návrat do zápasu s Kometou. Hradec prohrával 1:3, ale v posledních pěti minutách srovnal. Dva góly vstřelil během 92 vteřin.

Hráč týdne: Jaroslav Bednář, jiná volba není možná. Sedm bodů ve třech zápasech. Kdo má víc?

HC Dynamo Pardubice - 55%:
Kabina Dynama má za sebou další změnu na trenérských postech. Tým převzal jako hlavní kouč Miloš Holaň společně s Pavlem Markem a Otakarem Janeckým. První zápas pod jejich vedením vyhrály Pardubice v prodloužení nad Třincem (5:4), v neděli pak Dynamo podlehlo o jeden gól na ledě Sparty (2:3).

Nejlepší moment: Gól v prodloužení. Duel s Třincem rozhodl gól šest vteřin před koncem, když Schaus ještě vyšperkoval kombinaci přihrávkou na zakončujícího Sýkoru.

Hráč týdne: Tomáš Rolinek. V první útočné formaci si připsal ve dvou zápasech dva góly a dvě asistence.