Brno – Hradec Králové 3:5

V brněnské hale Rondo se hrál oboustranně útočný hokej, jemuž v první části dominovali svěřenci Pavla Pazourka. Nejprve využil hradeckou převahu trefou v přesilovce Šeda a zanedlouho vymetl všechny pavouky v síti domácího gólmana Roubík. Kometa však dokázala odpovědět chytrou tečí Baruse.

Ve druhé třetině přebrali iniciativu Brňané. Nejprve dal sice hostům dvougólový náskok Haluza, ovšem poté Kometa zaslouženě brankami Dlouhého a Ivana Padělka skóre srovnala. Východočeši se následně vzchopili a ještě před odchodem do kabin strhl vedení na jejich stranu Domin. Navíc ještě před ním Haluza neuspěl při trestném střílení.

Pojistku přidal v závěrečné části svým druhým zásahem Šeda a Hradec si pak již výsledek před téměř šestitisícovou návštěvou pohlídal.

Fakta – branky a asistence: 16. Barus (David, I. Padělek), 26. Dlouhý (Vostřák), 32. I. Padělek (Lipina) – 8. Šeda (Sakrajda), 10. Roubík (Kadlec), 22. Haluza (Domin), 40. Domin (Pazdera), 46. Šeda (Koudelka). Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:2. Diváků: 5678. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:1.

Sestavy – HC Kometa Group Brno: Kubeš – Zubíček, Houdek, Čech, Mikel, Morava, David, Malena – Dlouhý, Lipina, Vostřák – Klimt, I. Padělek, Černý – Rob, Barus, Appel – Staněk, Moskal, Zábranský.

HC VCES Hradec Králové: Koutský – Táborský, Protivný, Pavlů, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Lesák, Seidl – Fořt, Roubík, Kadlec – Sakrajda, Koudelka, Šeda – Haluza, Domin, Suchý – Ropický, Diviš, Volráb.