Jaký byl první přípravný zápas?
Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Nebylo to nic lehkého, vždy je těžké hrát úvodní zápasy.

Navíc zápas nepostrádal patřičné tempo…
Každý řekne, že tempo zápasu bylo velké. Jsem rád, že jsme hráli proti Omsku. Museli jsme hned v hlavě přepnout, že už tu jsou opravdu kvalitní zápasy.

Na vytížení jste si asi nemohl stěžovat, začal jste i prodloužení ve třech…
Já jsem se paradoxně cítil nejlépe na konci zápasu. I když prodloužení je opravdu náročná věc, hodně se bruslí. Každý, kdo jde hrát takovou situaci, tak to musí hodit za hlavu a hrát dál.

Jak se vám hrálo v prvním útoku po boku Petra Sýkory 
a Petra Hubáčka?
Samozřejmě, že si na spoluhráče nemůžu stěžovat. Ale po prvním zápase je brzo něco hodnotit. Jsem tam nejmladší. Určitě mám respekt, ale ne zase velký. To bych pak nehrál, jak bych měl. Musím jim naslouchat a pomoct, jak jen to jde.

Jak dlouho jste spolu už hráli na tréninku?
Zatím jen týden. Řekli jsme si pár věcí, jak napadat a podobně. Určitě bylo vidět, že jsme se někdy ještě hledali, ale postupně se to zlepšovalo. Oba mají dost zkušeností a vědí, že když tomu půjdeme naproti, tak nejdeme tu správnou cestu. Kluci mi radili. I já jsem se ptal, jak bychom si měli vyhodit. Příprava o tom je, zatím má vše svůj čas.

Dva góly jste vstřelili v přesilovkách. Stihli jste je vůbec trénovat?
Zatím ne. Přesilovky přijdou na řadu až později, víceméně jsme to hráli zatím pocitově.

Co bylo klíčové u vaší vstřelené branky?
S Hubasem jsme se tam párkrát protočili. Já jsem pak šel před bránu, kde mě našel Petr Sýkora. Jen jsem to dobře trefil.

V utkání nastaly momenty, kdy vás Omsk dokázal zmáčknout…
Bylo vidět, že jsou o něco více rozehranější. Umí to s pukem, dobře bruslí. Myslím, že to bylo vidět hlavně v první třetině. Ale vytáhli jsme ze zápasu dva body. Můžeme být rádi, jak jsme zápas zvládli.

Na turnaji vás čekají ještě dva zápasy…
Je to příprava, ale jsou tady kvalitní přípravy, o víkendu máme o co hrát. Vyhrávat bychom měli, bylo by dobré si navyknout na vítězství.