„Dohodli jsme se rychle,“ pronesl už v minulém týdnu generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

V Koukalově kontraktu došlo ke změně poměru takzvaně jistých peněz a částky, již si může útočník vysloužit výkony a výsledky.

„Mám svoje agenty, oni mě zastupují. Řeknu si svoje, ale je to jako všude jinde ve firmě, jsem zaměstnanec a rozhoduje šéf. Vždycky to tak bude,“ okomentoval debaty sám Koukal. „Zase tolik jsem to neřešil,“ ujistil po pátečním utkání s Chomutovem.

Šlo o první duel v jeho nové situaci. A vyšel mu náramně. K vítězství 5:0 přispěl jedním gólem a dvěma asistencemi. Elitní formace, jíž šéfuje, byla dominantní. Další její člen, další matador sestavy Radek Smoleňák přidal tři asistence. Mladík Matěj Chalupa přihodil jednu trefu.„Konečně tam něco spadlo. Asi takhle bych to zhodnotil, povedlo se. Měli jsme klid na hokejkách, dávali jsme pěkné góly,“ pochvaloval si výkon Koukal.

Ve středu ve Zlíně nastoupil první útok ve stejném složení, ale tentokrát produktivní nebyl. Koukal byl v utkání dvakrát vyloučen a se spoluhráči musel překousnout prohru 4:6.

„Zrádce“ Koukal na cestě zpět  

Vloni zradil, tedy tak si to přebrali pardubičtí fanoušci. Petr Koukal se po návratu z ruské anabáze upsal místo Dynamu Mountfieldu. Byla to přestupová rána, vždyť útočník s pardubickým týmem dvakrát slavil mistrovský titul. Byl jeho kapitánem.
Vstup do letošní sezony se mu příliš nepovedl, začalo se mluvit o jeho konci v Hradci. A najednou bylo jasné, že by ho v době krize braly Pardubice všemi deseti. O jeho návratu se jednalo, byť by šlo o pořádně třaskavý comeback.
Koukal však nakonec zůstal, přistoupil na úpravu smlouvy v Hradci. „Ani jsem to nemohl moc ovlivnit. Rozhoduje vedení,“ řekl. (fej)

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.
Sérii ukončila vyloučení a bídná třetí třetina