„Došlo k takové úpravě hráčské smlouvy, která je pro Petra více motivační,“ řekl generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček pro klubový web. „S dohodou nebyl žádný problém, vše proběhlo během chvíle,“ popsal jednání.

Krok je reakcí na útočníkův rozpačitý vstup do tohoto ročníku. Koukal sice stále dává mužstvu svou houževnatost i zanícení, ale narozdíl od minulé sezony není tak produktivní.

V šestadvaceti kolech nastřádal devět bodů za čtyři trefy a pět asistencí. Vloni to bylo jinak: Koukal zapsal ve dvaašedesáti utkáních čtyřicet dva bodů.

„Každý má nějakou úlohu. Body nejsou, ale já se z toho nevěším. Pořád si myslím, že týmový výkon je nad individuálním,“ pronesl hráč.

Právě kvůli jeho neoslnivé bilanci a také zkratu v duelu s pražskou Spartou, při němž vztekle sekl soupeře, byl vyloučen do konce zápasu a následně dostal trest na dvě utkání (a také přišel o finkci kapitána), se začal řešit odchod šampiona z Hradce.

Změna byla na spadnutí, zájem měly Pardubice, mluvilo se o Liberci. Kouč Tomáš Martinec však měl od začátku jasno. O Koukala rozhodně nechtěl přijít.

„Je to obrovsky pracovitý hokejista s velkým významem pro tým. Věříme týmu tak, jak je poskládaný. Potřebujeme v něm i tyhle starší kluky, jako je Kouky. Mladí vedle nich rostou,“ řekl trenér. „Jsme rádi, že se situace uklidnila,“ doplnil.

Případ rozseklo prosincové sezení představenstva a změna smlouvy. „Udělali jsme za tím tlustou čáru,“ prohlásil manažer Kmoníček.

Hradečtí hokejisté slaví v originálních vánočních dresech. Na prvním gólu proti Chomutovu se podíleli Filip Pavlík, Michal Dragoun a Mislav Rosandič.
Vánoční party bez kocoviny