Plán měli, mometálně už Koukalovi, vymyšlený dokonale. V pátek tajná svatba a odlet na líbánky do Paříže. Překazit to mohl pouze trenér Miloš Říha. Jeho svěřenec by totiž v tom případě přijel na soustředění do Luhačovic od den déle než jeho kamarádi z pardubického týmu.

„Když jsem to trenérovi říkal, byl jsem takhle malinký,“ chechtá se novomanžel PETR KOUKAL a na ruce vytvoří mezi palcem a ukazováčkem malinkou škvírku.

Petře, měli jste to tak vymyšlené delší dobu nebo to bylo náhlé vzplanutí?  

Jasně že delší dobu. Už někdy od ledna, kdy jsem požádal o ruku. Vyřídili jsme si termín svatby, letenky do Paříže i hotel, kde jsme bydleli. Všechno prostě perfektně naplánované.

Řekněte, jak se vše uskutečnilo?  

Všechno proběhlo minulý pátek. Bylo štěstí, že jsme v klubu zrovna dostali volno. Nemusel jsem se tedy omlouvat už na ten den. V 11 hodin jsme se s přítelkyní, teď už s manželkou, vzali. Pak jsme odletěli na víkend do Paříže.

Kde jste měli obřad?  

Na zámku Kačina u Kutné Hory. Parádně vyšlo počasí. Z toho jsme měli trochu strach, protože obřad jsme měli venku. Hlavně kvůli fotkám jsme potřebovali, aby bylo fakt hezky. Povedlo se. Kdo všechno o vaší svatební akci věděl? Prakticky nikdo. Neřekl jsem to ani klukům v kabině. Za svědka nám šli Čáslavovi, takže ti jediní byli v obraze. A pak vlastně trenér Říha. Po obřadu jste odletěli do města na Seině.

Jaké to bylo?

Chtěli jsme vylézt na Eiffelovu věž, ale ve frontě bychom stáli asi ještě dneska. Člověk by musel v Paříži být tak čtrnáct dní, aby prošel veškeré památky. K Eiffelovce jsme se podívali večer i ve dne, navštívili jsme i Louvre. Bydleli jsme kousek od Champs Elysées. V Paříží se nám íbilo.

Kdy jste vskutku zajímavou novinu oznámili rodičům?  

Až v pondělí jsme obě rodiny pozvali na večeři, kde jsme jim všechno vyklopili. Maminky měly v očích trochu slzičky, ale všechno proběhlo v pořádku. Za čtrnáct dní se žení brácha Martin (pozn. red.: český reprezentant v běhu na lyžích). Tam si to mamka užije.

S manželkou jste strávil vlastně jen víkend v Paříži, takže si pocity manžela zatím nestačíte ani uvědomovat, že?

No to ne. Jaké to je v manželství, budu teprve zjišťovat (směje se) Vždyť už v pondělí večer jsem se hlásil v Luhačovicích. V minulé sezoně jste utrpěl tři krvavá zranění v obličeji. To musela mít vaše nastávající o vás velký strach, že? Hlavně abych na fotkách vypadal dobře (rozesměje se) Ale vážně. V Budějovicích to nevypadalo dobře. Sám jsem měl nahnáno jestli vůbec vidím. Manželka byla přímo v Budvar Areně, takže jsem jí psal hned z nemocnice, že oko bude v pořádku.

Těžší chvíle však prý prožívali rodiče…  

To jo. V televizi to komentovali způsobem, že mám snad vypíchnutý oko. Takže naši měli velký strach. Naštěští to dobře dopadlo.

Tak snad jste si vybral všechny zdravotní trable na několik let dopředu, ne?  

Doufám, ale nějak to nevypadá (povzdechne si) V Luhačovicích mě trápí koleno. Bolí a vůbec nevím z čeho. Cítím to i na kole, což je divný. Mám z toho docela obavy.