Řeší to celý Hradec. Celé Pardubice. Aby ne. Petr Koukal je velké jméno. Největší v hokejových východních Čechách. Mistr světa, šampion s Pardubicemi. Chlap, který si po návratu z Ruska vybral místo Dynama Mountfield.

Teď se mluví (už pár týdnů), že by ho Hradec mohl kvůli nevýrazným výkonům vyhodit na dlažbu.

A že by se vrátil - třeba - do Pardubic.

„Od toho mám agenty, oni to řeší. Já se soustředím na hokej, to je moje úloha. Co mi řeknou, to udělám. Všechno se řeší, vyjednává, uvidíme, jak to dopadne,“ řekl útočník.

Jedno je jisté: Něco se děje. Vedení Mountfieldu není spokojené s Koukalovou produktivitou. Po čtyřiadvaceti zápasech má osm bodů, dal tři góly na pět přihrál. To není nic oslnivého.

I když i trenér Tomáš Martinec vidí hráčův přínos jinde: „Petr Koukal je pro nás strašně důležitý hráč, byť se mu třeba nedaří v produktivitě tak, jak by si sám představoval. Nedělá tolik bodů, kolik měl v minulé sezoně. On je ale obrovsky pracovitý hokejista s velkým významem pro tým.“

Důležitý rozhodně bude. Jinak by mu fanoušci během úterního duelu s Třincem, který Hradec vyhrál 4:2, nepořádali opakované ovace. Jinak by ho gólman Brandon Maxwell nevyvolal na závěrečnou děkovačku a nekřičel do megafonu: „We need you!“ Tedy: „My tě potřebujeme!“

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.
Bleskový mat. Stačilo 34 vteřin

„Bylo to moc milé a krásné. Ale pořád je to práce, potěšilo mě to, ale zase z toho nelétám v oblacích,“ glosoval sám Koukal.

Jeho přibržděným slovům se nelze divit. Hokej je byznys, majitel klubu Miroslav Schön je zastáncem rázných řešení. Podle vyjádření klubu by sice Koukal neměl odejít do konce roku, ale už příští čtvrtek se sejde představenstvo a bude řešit také situaci jedné z hvězd týmu.

„V tuto chvíli a minimálně do konce roku Petra nikam uvolňovat nechceme. S Petrem, resp. jeho agentem jsme ve spojení, ale to se týká jeho výkonů a produktivity,“ řekl včera generální manažer Aleš Kmoníček.

Je fakt, že Koukal neprožívá úplně nejklidnější sezonu. Začal ji jako kapitán, ale po faulu v duelu se Spartou mu bylo céčko odebráno. Přesto dál plní roli prvního centra – a celek je nečekaně vysoko, na druhém místě tabulky.

Kouč: Potřebujeme ho

„Věříme týmu tak, jak je poskládaný. Potřebujeme i starší kluky, jako je Kouky. Mladí vedle nich rostou,“ řekl kouč Martinec. „Hodně se teď mluví o jeho případném odchodu pryč, není to příjemné, kabina to samozřejmě řeší. Věřím, že se situace uklidní a tým zůstane, jak je,“ doplnil.

Dá se předpokládat, že se opravdu v nejbližších dnech nic nestane. Hradec hraje v pátek doma s Mladou Boleslaví a v neděli derby v Pardubicích. Pak začne reprezentační pauza.

V ní bude čas…