Početná skupina hradeckých fanoušků v té chvíli toužila po tom, aby znovu platilo pravidlo východočeských derby v letošní sezoně, že vždy zvítězí hostující celek. Opak však byl pravdou!

Až příliš krutý byl zápas pro hradeckého brankáře VLADISLAVA KOUTSKÉHO. Odvedl dobrou práci, dlouho držel své spoluhráče v naději na bodový zisk. Jenže útočné smršti domácích hokejistů v závěrečné dvacetiminutovce neodolal ani on.

Výsledek? Pět inkasovaných branek v utkání, ve kterém šlo zejména Hradeckým o hodně. Pátá příčka se hráčům HC VCES výrazně vzdálila. „Ještě nás čeká dost zápasů,“ nepropadá hradecký gólman přehnanému pesimismu.

Do Vánoc však jeho tým čeká nelehká práce. Střetne se totiž se dvěma zástupci nejlepšího prvoligového kvarteta. Již v sobotu to bude dokonce znovu východočeské derby, tentokrát s Vrchlabím.

Obstojí hradečtí bojovníci v další těžké zkoušce, nebo podlehnou tlaku mužstev ze středu tabulky, která se na ně dotahují? „Musíme hrát trpělivě,“ tuší před druhým derby v řadě Koutský, kudy povede cesta k úspěchu.

Vyrovnané utkání v Chrudimi jste ztratili ve třetí třetině, ve které jste čtyřikrát inkasovali. Čím si vysvětlit takový výpadek?
V úvodu třetí třetiny jsme se dostali do oslabení a Chrudim přesilovku využila. Přišlo mi, že nás tenhle gól položil, hráči si mysleli, že je po zápase. Za stavu dva jedna jsme měli pokračovat ve stejné hře. Nevím, jestli jsme to potom vypustili, každopádně Chrudim nás přejela.

Delší dobu neměly týmy takové nasazení, jaké by se na derby slušelo. Dá se říci, že tempo „nasadila“ až bitka, jež se na ledě strhla v polovině zápasu?
Je pravda, že po té bitce ve druhé třetině do sebe obě mužstva šla, hráči se často sráželi. Jestli to na tempo hry mělo vliv, nedokážu posoudit. Ale ten moment hodně vybouřil hlavně diváky, a to na obou stranách.

Po dvou třetinách byl stav nerozhodný. S čím jste měli za úkol jít do závěrečné části?
Chtěli jsme hrát trpělivě a pozorně vzadu. To se nám však nepodařilo. (odmlčí se) Chrudim nás prostě potrestala, a to podle mne až moc.

Třetí a čtvrtý gól domácích padly z dorážek v bezprostřední blízkosti brankoviště, což by se stávat nemělo. Spoluhráči z obrany vám situaci příliš neusnadnili, že?
Určitě. Často se snažím nevyrážet puky před sebe. Přijde mi totiž, že potom se hned sjedou protihráči k dorážkám. Docela se mi to dařilo. Jenže stačí jednou vyrazit puk před sebe a už je z toho mela. Takové situace jsou vždycky nebezpečné. Hráči Chrudimi do toho navíc hodně chodili, a to se obvykle nevyplácí.

Chrudim vám na pátém místě uniká již s osmibodovým náskokem. Myslíte si, že je pro vás už i tato meta nedostižitelná?
Ještě nás čeká dost zápasů. Když začneme odvádět poctivý výkon a nasbíráme nějaké body, myslím si, že můžeme Chrudim ještě dostihnout. Samozřejmě se však musíme vyvarovat také chyb v obraně.

Naopak z opačné strany se na vás bodově dotahují Jihlava a Havlíčkův Brod. Vnímáte to nějak?
Trenéři nás na to už nějaký čas upozorňují, že v současné době je potřeba každý bod. Sice nás teď čeká těžký los, ale je potřeba hrát zodpovědně. V lednu už zbývá odehrát jen pár zápasů, a to obvykle rychle uteče.

Před blížícími se Vánocemi nemáte příliš snadný los. V sobotu vás nejprve čeká další derby. Tentokrát s Vrchlabím, kterému máte z posledního vzájemného zápasu co oplácet. Co lze podle vás očekávat od tohoto střetnutí?
Poslední zápas s Vrchlabím mi připomínal už ten středeční v Chrudimi. Také to byl dvě třetiny vyrovnaný mač a ve třetí části nám to soupeř taky nasypal. Musíme k tomu utkání přistoupit s veškerou vážností a hrát trpělivě.