Brankoviště Hradce hájil VLADISLAV KOUTSKÝ, který tak měl po roce příležitost znovu se postavit svému mateřskému oddílu. Pardubičtí hráči ho však řádně zaměstnali a celkem pětkrát pokořili.

Již dnes čeká celek HC VCES další atraktivní soupeř: ve druhém kole poháru přivítají v malé hale ČEZ Stadionu Spartu Praha. Pražané mají v přípravě na svém kontě zatím dvě porážky, shodně 0:2. Neprve podlehli prvoligovému Chomutovu, poté nestačili v prvním kole Tipsport Cupu ani na extraligového nováčka z Mladé Boleslavi.

Jak jste se v utkání cítil, když jste si po delší době mohl zachytat „proti svým“?
Nebylo to úplně poprvé. Vlastně už vloni jsem proti nim chytal, i když to byl tréninkový zápas, a bylo to jiné než Tipsport Cup. Ale určitě to bylo příjemné.

Ve kterých fázích se lámal osud prvního pohárového zápasu?
Asi ve druhé třetině, kdy jsme dali gól na 2:1, a Pardubice se po naší špatné rozehrávce dostaly do brejku. Daly na 3:1 a zase to bylo o dva góly.

Souhlasíte s tím, že se hradecký tým v první třetině na ledě poněkud hledal?
Může to být i tím, že na ledě jsme o týden a půl méně než ostatní, kteří mají víc natrénováno. Nesehranost mohla hrát svou roli.

Co jste říkal na diváckou kulisu východočeského derby?
Vůbec jsem nečekal, že přijede tolik fanoušků z Hradce, a byli možná i v převaze. Bylo to velice milé.

Již dnes vás čeká pražská Sparta, další atraktivní soupeř…
Určitě. V těchto zápasech jsme si lepší soupeře snad ani vybrat nemohli. To, že v Tipsport Cupu hrajeme s takovými týmy, bude pro sezonu jistě dobrou přípravou.

Pražané ve dvou nedávných zápasech nevstřelili ani gól. Budete v tom cítit výhodu?
Podle mne už budou chtít zvítězit, když dvakrát neuspěli. I když my jsme zatím také dvakrát prohráli. Je to příprava, určitě zkoušejí mladé hráče a dávají jim větší prostor. To může být také jedním z důvodů, proč teď prohrávají.