V případě, že některý z celků dokáže v obou duelech zvítězit, rozhodne sérii hranou na tři vítězná utkání ve svůj prospěch. To však Hradečtí, coby papírový favorit, budou jistě chtít domácí Třebíči znemožnit. Hlavní postavou v nadcházejících bojích bude určitě VLADISLAV KOUTSKÝ, brankář Hradce. V play off je totiž role gólmanů významná.

Série se za stavu 1:1 na zápasy přesouvá do Třebíče. Co vám předchozí dva duely na východě Čech daly?
V prvním duelu byla velká škoda našich neproměněných šancí. Naopak druhý zápas už byl jednoznačný a na ledě jsme dominovali.

A naopak, kolik sil váš tým v těchto zápasech ztratil?
V prvním případě jsme dotahovali náskok soupeře a nakonec jsme prohráli. Spíš se jednalo o ztrátu psychických sil, když jsme nedokázali proměňovat vytvořené příležitosti. Ale řekl bych, že obě mužstva na tom teď jsou zhruba stejně, a to zejména co se týká fyzických sil.

Když se vrátíme k prvnímu utkání, o vaší porážce rozhodla smolná třetí branka v závěru zápasu. Mohl byste tu situaci popsat z vašeho pohledu?
Určitě to byla moje chyba. Kdyby to byla aspoň nějaká normální branka. Ale tohle bylo nahození mezi modrou a červenou čárou a puk přede mnouzvláštně poskočil. Rozhodně to nebyla nijak těžká střela, ale tím, že puk změnil směr letu, tak už jsem na to nestihl zareagovat. Byla škoda, že do konce zápasu už mnoho času nezbývalo.

V Třebíči to zřejmě budou dva úplně jiné zápasy. Co od nich lze očekávat?
Třebíč bude mít výhodu domácího prostředí a bude se spoléhat hlavně na svoje fanoušky. Nejen proto bude potřeba hrát ze zajištěné obrany.

Série se hraje na tři vítězství a tak má Třebíč dobrou příležitost využít domácí půdy k postupu…
My se samozřejmě budeme snažit, aby toho nevyužila. Víme, v jaké situaci jsme, ale uděláme všechno pro to, abychom tam alespoň jednou zvítězili. Rozhodující bude hned první zápas, který hodně napoví o osudu série.

Věříte, že se váš tým v letošní sezoně ještě představí před vlastními fanoušky, ať už v předkole nebo v případném čtvrtfinále?
Určitě. V to věří snad úplně každý v týmu, že si doma ještě zahrajeme. A na tom můžeme v Třebíči také stavět.

Pavel Illich