Pro hradeckého brankáře VLADISLAVA KOUTSKÉHO nemohlo sobotní derby pod Krkonošemi začít hůře. „Mám na to nějakou smůlu. Takhle jsem dostal gól už asi potřetí. Budu se muset na začátek zápasu více koncentrovat,“ povídal třiadvacetiletý strážce hostující svatyně.

Po střele Matějíčka, teči Rapáče a dorážce Pajiče se časomíra v DD Elektromont aréně zastavila již v 16. vteřině utkání! „Právě ta teč mi to ztížila, protože jsem byl v pohybu na druhou stranu a pak už jsem se nestačil vrátit zpátky,“ popisoval Koutský moment, kdy se od jeho betonu puk odrazil k volnému Pajičovi a slovinský reprezentant u tyčky dokonal dílo zkázy.

Naštěstí hradeckého brankáře z nezáviděníhodné situace vytáhli spoluhráči. Brzy výsledek otočili. „Když jste v zápase a vedete, to se vám pak chytá dobře,“ konstatoval Koutský.

Jeho tým sice v závěru první třetiny inkasoval vyrovnávací branku na 2:2, ovšem ve druhé dvacetiminutovce svoje vedení opět získal zpět a po trefách Kadlece a Nedorosta dokonce odskočil na rozdíl dvou branek. „Škoda, že jsme dvě minuty před koncem dostali třetí gól. Kdyby se tak nestalo, mohlo pro nás utkání dopadnout třeba ještě lépe,“ prohlásil hradecký brankář.

Při výpadu Kubeše zpoza branky svědomí čisté neměl. „Ten gól byl určitě můj,“ přiznal s úsměvem. „Předtím jsem tam vychytal pár dobrých šancí a pak dostanu takovou …,“ kroutil hlavou. „Vyjížděl zpoza brány a já jsem si kleknul, protože jsem čekal, že bude nahrávat. On si toho ale všiml a o záda mi puk trefil do brány,“ sdělil ke snížení domácích na 3:4.

Horaly kontaktní branka povzbudila a ve třetí třetině se frekvence Koutského zákroků zvýšila. „Vrchlabí hraje pro gólmana nepříjemný hokej. Mají dobré buly, po kterém beci hned střílí a před bránou cloní útočníci. Byla to tam samá teč,“ postřehl mladý brankář, na něhož si však v závěrečné části přišel už pouze Gengel.

A protože Koutský i jeho protějšek Štůrala udrželi čisté konto také v prodloužení, mohla se takřka vyprodaná vrchlabská aréna těšit na samostatné nájezdy. A v těch se Koutský třikrát zaskvěl. „Trenér mi říkal, ať počkám a nedělám žádné pohyby navíc. Tak jsem se snažil všechny nájezdy ustát a zbytečně někde neodkrýt místo,“ odtajnil svou úspěšnou strategii muž s dvaadvacítkou na zádech.

Kříž, Rusnák, Gajovský. To jsou po sobotě tři nové zářezy na Koutského pažbě. „Po té přestřelce jsem si alespoň trochu zvednul náladu,“ rozzářil se třiadvacetiletý hokejista, kterého trochu překvapilo zakončení domácích hráčů. „Ani jeden nevystřelil. Všichni se snažili dělat kličku, což jsem nečekal. Spíš mě chtěli vykoupat, ale to se jim nepovedlo,“ usmál se.