Ještě před Vánoci hlásala kabina královéhradeckých hokejistů, že šňůru zápasů, ve kterých v řadě bodovali, se pokusí ještě protáhnout. Vážné trhliny však tento cíl utrpěl hned v následujícím střetnutí.
 
Hradec zajížděl do Kadaně, které má v sezoně co vracet. Severočeši však triumfovali i ve třetím vzájemném utkání, na které hokejisté HC VCES budou chtít jistě rychle zapomenout. Průměrnou bitvu rozhodli domácí v přesilových hrách, když využili jednu klasickou a jednu dvojnásobnou. Východočeši necelých pět minut před koncem sice snížili a sáhli i ke hře bez gólmana, ale hráči Kadaně je za to potrestali třetí brankou, která Hradecké vysvobodila z trápení.
 
I tak se v hodnocení letošního ročníku jistě bude objevovat zpráva, že hokejisté Hradce Králové nepoznali dvacetkrát za sebou, co znamená odejít z boje bez bodu. Velkou zásluhu na tomto úspěchu nesl také VLADISLAV KOUTSKÝ, ale tentokrát bylo jeho kouzlo v brankovišti odčarováno.
Kde hledat příčiny toho, že vaše skvělá série skončila v Kadani?
Je to škoda, že hned po vánoční přestávce jsme si to pokazili. V Kadani je to pro nás nějaké zakleté. Už v prvním kole jsme tam prohráli a nedali ani gól. Může to být i prostředím, které tam není zrovna ideální.
Čím si vysvětlujete, že Kadaň jste v letošním ročníku ještě neporazili?
Nějak se nám na ně nedaří. Doma jsme prohráli po nájezdech, a to jsme ještě vyrovnávali stav z 0:3. A u nich už zmíněné dvě porážky. Těžko říct, čím to je, ale na jejich stadionu je nepříjemná zima.
Byla v zápase znát absence tří opor druhé formace?
Hlavně Martin Koudelka asi chyběl. Ten teď dává hodně gólů, takže kdyby hrál, možná by mu tam zase něco spadlo. Takhle jsme dali gól až pět minut před koncem a to už se náskok soupeře špatně dotahuje. Jirku Hendricha pořád trápí záda, takže ve výsledku to muselo být vidět, že tam kluci nebyli.
Jak byste popsal situaci z 42. minuty, kdy se proti vám jelo trestné střílení?
Jel na mě jejich hráč sám, stíhal ho Aleš Pazdera a podrazil ho. Rozhodčí nařídil trestné střílení. Stejný hráč se chopil i nájezdu, pěkně si mě položil a tím byla odkrytá branka. Jenže on se do ní netrefil.
Trenét Pazourek odmítl hodnotit utkání. Myslíte si, že byl rozčilený na vás za špatný výkon, nebo na přísný metr rozhodčích?
Je pravda, že náš výkon nebyl nejlepší, ale ti rozhodčí. Ani nevím, jestli se k tomu můžu vyjadřovat, ale snad ano. Sudí proti nám pískal nesmyslné fauly. Třeba když Jardu Roubíka evidentně podrazili, tak dostal sám dvě minuty za filmovaný pád. Neustále jsme hráli ve třech nebo ve čtyřech skoro za nic a s tím se potom těžko něco dělá.
Ve středu vás čeká další prestižní derby s Vrchlabím. Co od tohoto utkání očekáváte a s čím do něj půjdete?
Je to nový zápas. My se na něj musíme připravit a řádně potrénovat. Na to, že před nimi máme velký náskok , se nemůžeme dívat. Nejde, abychom jen dohrávali sezonu a sledovali náskok soupeře. Hrajeme doma, tak chceme uspět. Do konce sezony bychom měli posbírat co nejvíce bodů.