Ve středu bylo v krajské hokejové lize na Královéhradecku rozehráno semifinále play off. Do něj zasáhli i po základní části třetí Třebechovice, které k prvnímu duelu série hrané na tři vítězství zajížděli na led Jaroměře.

HC Jaroměř – SK Třebechovice pod Orebem 1:5 (0:3, 1:1, 0:1).
Branky a asistence Třebechovic: 2. Vinopal (Branda, Kudr), 15. Hloušek (Rejzek, Luštinec), 18. Branda (Mareček), 28. Suchý (Luštinec), 44. Hloušek (Rejzek, Suchý). Třebechovice p. O.: Petrů – Luštinec, Suchý, Mareček, Kostka, J. Lochman, Řezníček – Hloušek, Rejzek, Hofman – Kudr, Branda, Vinopal – Kosina, Smutný, Christ – Tuček, Erban.

K zahajovacímu buly úvodního semifinále se postavili centři prvních útoků Novotný a Hofman. Třebechovičtí přijeli s cílem urvat první bod v sérii, což bylo na jejich hře znát. Domácí si s pohybem útočníků soupeře nevěděli rady. Rychlost, kombinační hra, střelba a tradiční bojovnost, to byly hlavní přednosti hráčů zpod Orebu.

Hned ve druhé minutě se před brankou Jaroměře nejlépe zorientoval Vinopal, který za přispění spoluhráčů Brandy a Kudra poslal hosty do vedení. Ve 14. min. za sebou obránci Třebechovic zapomněli jaroměřského útočníka Růtu, který na modré převzal puk a jel sám na brankáře Petrů, ten mu však nedal šanci ke skórování a puk vytěsnil mimo svoji branku.

Pravidlo nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. Následně totiž Hloušek po přihrávkách Rejzka a Luštince zvýšil na 0:2. Neuběhly ani tři minuty a stav se opět měnil ve prospěch Třebechovic zásluhou Brandy, kterého vybídl ke skórování Mareček.

Domácí, vědomi si dané situace, začali druhou třetinu drtivým náporem. Ve 24. min. byl vyloučen hostující Hloušek, jehož za 25 vteřin následoval obránce Kostka, a tak měli Jaroměřští výhodu dlouhé přesilovky pět na tři. Trojice bránících hráčů měla plné ruce práce, ale za nimi stál jistý gólman Petrů! Ve 28. min. byl naopak vyloučen domácí Synek a nová posila třebechovické defenzivy Suchý se zapsal do tabulky střelců, když využil přihrávky parťáka z obrany Luštince.

Utkání se přehouplo do druhé poloviny, v níž se domácí konečně dočkali gólu a snížili na 1:4. Autorem jejich jediné branky byl Novotný po přihrání Hamáčka. Ve 35. min. vyloučil rozhodčí Stolín domácího Koukala za nekázeň do konce utkání. Následná další přesilová hra pěti proti třem dávala domácím šanci ke změně stavu. Hosté však znovu organizovanou obranou podpořenou brankářem dvojnásobné oslabení přečkali bez újmy. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:4.

Závěrečná třetina přinesla boj na obou stranách. Hosté ještě ve 44. min.upravili stav na 1:5. Po pěkné spolupráci Suchého s Rejzkem zakončoval Hloušek. Utkání tímto výsledkem skončilo, a tak první bod v sérii získaly Třebechovice.

Jiří Hruška, trenér SK Třebechovice pod Orebem:
„Na utkání jsme se připravili dobře si vědomi, co nás čeká. Hráči dodrželi to, co jsme si řekli, a vše bylo podtrženo výsledkem. Všem hráčům děkuji za odvedený zodpovědný výkon. Zvláště přínos brankáře Petrů byl základním stavebním kamenem našeho úspěchu. (jz, ill)

Překvapení v Jaroměři

1. zápasy semifinále play off

Jaroměř – Třebechovice 1:5 (0:3, 1:1, 0:1).
Branky: Novotný – M. Hloušek 2, Vinopal, Branda, Suchý. Rozhodčí: Stolín – Votroubek, Průcha. Vyloučení: 7:7, navíc Kukal (J) 5 min. + OK. Využití: 0:2. Diváci: 250. Stav série: 0:1.

Nové Město n. M. – Náchod 5:3 (2:1, 2:2, 1:0).
Branky: Petr 2, Kodym, Hejduk, Dostál – Vítek 2, Hubáček. Rozhodčí: Svoboda – Maštalíř, Rozsypal. Vyloučení: 9:13, navíc Beneš, Praus – Vondřejc 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 520. Stav série: 1:0.

Program 2. zápasů – neděle (17):
Třebechovice – Jaroměř, Náchod – Nové Město n. Met.

Skupina
o 7. – 9. místo

Opočno – Hronov 5:3 (2:1, 1:2, 2:0).
Branky: Židík 2, Havlíček, Felcman, Rail – Šakarov 2, Kozák. Rozhodčí: J. Horák – Srna, Schánil. Vyloučení: 10:8, navíc Rojšl 5 min. + OK, Kozák (oba H) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 150.