Berani jako vždy trkali, ale jejich rohy olámal král večera Jaroslav Bednář. Ve 47. kole hokejové extraligy dal hradecký kapitán hattrick a kraloval při výhře Mountfieldu nad Zlínem 6:3.

Vedle hattricku a vítězství si však Bednář užil ještě jednu slavnou událost. První jeho velká chvíle přišla ve 30. minutě, kdy se trefil perfektní střelou švihem a otočil skóre na stranu Hradce. Pro šéfa mančaftu to byl magický moment, dal 300. gól v extralize.

Jenže nejstarší hráč extraligy neměl zdaleka dost. Tři vteřiny před koncem druhé části dal v přesilovce další branku a znovu poslal Mountfield do vedení 3:2, protože chvíli předtím vyrovnal exhradečák Antonín Honejsek. Bednářova show však pokračovala hned na začátku třetí části. Veterán nakopl motorku, ujel po pravé straně a golfákem propálil Libora Kašíka. Domácí lídr zvládl hattrick za 11 minut a 22 vteřin.

Pro Hradec to ale nebyl jednoduchý duel. V první části hosté vedli, ve druhé srovnali na 2:2, ve třetí doráželi na domácí, kteří museli ubránit i oslabení tří proti pěti. Nakonec ale favorit bral tři body a jeho ztráta na vedoucí Plzeň je zase nižší (šestibodová), protože Indiáni zdolali Chomutov až po nájezdech.

Hradec Králové - Zlín 6:3

Fakta – branky a nahrávky: 27. Köhler (Koukal, J. Bednář), 30. J. Bednář (Cingel), 40. J. Bednář (Köhler, Koukal), 41. J. Bednář (Cingel, Zámorský), 45. Dragoun (Gregorc), 55. Červený (Pláněk) – 1. Bukarts (Šťastný, Honejsek), 36. Honejsek (Fryšara, M. Kratochvíl), 46. Bukarts (Ferenc, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Pešek, Klouček. Vyloučení: 8:3. Využití: 2:0. Diváci: 4922. Třetiny: 0:1, 3:1, 3:1.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandič – Bednář, Džerinš, Cingel – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Vopelka, Kukumberg, Berger – R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora.
HC Aukro Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček – Okál, Fořt, O. Veselý – Šťastný, Honejsek, Bukarts – J. Ondráček, Popelka, Klhůfek – M. Kratochvíl, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Sparta Praha.
Spartu zničil dvojúder

Výsledky a pořadí

Extraliga – další zápasy 47. kola: Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 pp, Liberec – Sparta 3:2 sn, Plzeň – Chomutov 5:4 sn, Vítkovice – Jihlava 3:0, Brno – Pardubice 2:1, Olomouc – Třinec 1:2.

1. Plzeň 48 26 6 9 7 158:112 99
2. Hradec Králové 48 24 7 7 10 136:90 93
3. Třinec 48 24 6 6 12 135:106 90
4. Vítkovice 48 25 3 5 15 149:111 86
5. Brno 48 21 6 8 13 136:109 83
6. Zlín 48 16 8 4 20 108:130 68
7. Pardubice 47 17 5 6 19 114:127 67
8. Liberec 47 15 9 3 20 119:131 66