I. hokejová liga

Mičkova parta se v sezoně dostala už šestkrát do nervózního prodloužení.

Bilance? Čtyřikrát dokázala vstřelit rozhodující branku, jednou zvítězila v penaltovém rozstřelu. Pouze v Šumperku v nájezdech neuspěla.

„Možná nám hra čtyř proti čtyřem vyhovuje o trochu víc. Na ledě je více prostoru, na koncovku máme dostatek času a šance dokážeme proměnit,“ prohlásil Jiří Slabý, hradecký asistent trenéra.

Písek přijel do Hradce s vědomím solidní formy, dvakrát za sebou vyhrál a v Hradci dokázal, že náhoda to nebyla.

V 37. minutě poslal Polodna hosty do dvoubrankového vedení a trenér Josef Řeháček, který v minulé sezoně vedl konkurenční Vrchlabí, ještě více burcoval své svěřence. V Hradci totiž ještě nikdy nevyhrál.

Na premiérový úspěch na hradeckém ledě si ale stejně bude muset ještě nějaký pátek počkat. Domácí brankami Hendricha a Brože nasměrovali zápas do prodloužení, kde se ujala teč Bendíka.

„Gól v prodloužení byl podle mě zasloužený, protože od druhé třetiny jsme byli o kousek lepší,“ uvedl Jiří Slabý.

V roli druhého asistenta se hradeckému publiku představil Martin Hosták. Na střídačce si vybral vyvýšené místo pod stříškou, v ruce žmoulal kartičku, do které si občas něco poznamenal. Do koučování se nepouštěl, jen jedinkrát sestoupil k hráčům a mladému Macháňovi cosi vysvětlil. Jinak byl pasivním pozorovatelem.

Hradec Králové – Písek 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

Fakta
– branky a nahrávky: 39. Hendrich (Čáp, Brož), 43. Brož, 65. Bendík (Tvrdík) – 15. Eberle (Kolarz, Vráblík), 37. Polodna (Kudrna, Šperger) . Rozhodčí: Würtherle – Čížek, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití 1:1. Diváci: 970.
HC VCES Hradec Králové: Čech– Čížek, Bendík, Poživil, Vágner, Čáp, Hendrich, Roupec, Chmelíř – Rytnauer, Tvrdík, Záhorovský – Budínský, Koudelka, Moskal – Valášek, Brož, Kadlec – Kubeš, Macháň, Berger. Trenér: Mička.
IHC Komterm Písek: Falter – Havran, Všetečka, Kolarz, Vráblík, Lukáč, Kanov, Žovinec, Pavlíček – Nouza, Melka, Eberle – Slavík, Bělohlav, Suja – Polodna, Šperger, Kudrna – Ferebauer, Nedorost, Mrkvička. Trenér: Řeháček.
Hvězda zápasu

Hráč s číslem 9 – hradecký útočník LUDĚK BROŽ.
Má formu jako hrom. Proti Písku ji stvrdil vyrovnávací brankou. V uplynulých čtyřech zápasech se chlubí skvostnou bilancí 2+4.
Moment zápasu

DVĚ TEČE = DVA BODY.
V 39. minutě Hendrich v přesilovce tečuje ránu Čápa a sníží. V prodloužení si najede před branku další obránce Bendík a podobným způsobem rozhoduje o výsledku.

Další výsledky – 29. kolo: Olomouc – Třebíč 3:0, Beroun – Litoměřice 3:5, Chomutov – Šumperk 7:2, Jihlava – Kadaň 7:2, Most – Benátky n. J. 0:3. Ústí n. L. – Havl. Brod 5:0.

Pořadí: 1. Ústí nad Labem (skóre 134:47) 73 bodů, 2. Chomutov (102:59) 64, 3. Olomouc (89:52) 61, 4. Jihlava (91:55) 58, 5. Benátky n. J. (82:77) 50, 6. Hrade Králové (93:82) 44, 7. Havlíčkův Brod (90:97) 44, 8. Litoměřice (72:94) 36, 9. Beroun (67:91) 36, 10. Šumperk (92:122) 34, 11. Písek (62:94) 34, 12. Kadaň (68:88) 31, 13. Třebíč (63:86) 29, 14. Most (60:121) 15.