Zatím je to neuvěřitelná sezona. Královští lvi dokázali přechytračit celou konkurenci v extraligové skupině a vyhráli základní část, což je poslalo do semifinálové série v nejlepší možné pozici.

A tu také náležitě využili k málo vídanému obratu. S Kometou prohrávali 0:2 na zápasy a ocitli se krůček od vyřazení. Doma se ale o víkendu neuvěřitelně semkli. Vyřazovací boje přilákaly do malé haly i fanoušky, kteří v mládeži udělají ještě větší rozdíl než normálně.

Východočeši nejdříve v sobotu odvrátili mečbol výhrou v prodloužení. O den později dokonce vůbec neinkasovali a šlo se do rozhodujícího nastavení, v němž využili velkého sebevědomí a celou sérii kompletně převrátili naruby.

Kometa, která je loňským mistrem v mladším dorostu i 8. třídách, svou individuální kvalitu v úspěch nepřetavila. Místo ní to byli Hradečtí, kdo dostal jízdenku do Zlína, kde se od středy koná finálový turnaj, na němž startuje šest nejlepších týmů České republiky.

Právě na ledě soupeře, který svádí vyhrocenou sérii s Mountfieldem, bojují mladší dorostenci o mistrovský titul. A rvou se jako opravdoví lvi.

Ve středu se nezalekli Sparty, která v sezoně utrpěla jen pět porážek. Neměli daleko ke třem bodům, nicméně i vítězství 3:2 po nájezdech znamenalo skvělý vstup do turnaje.

A ve čtvrtek přišel další triumf. Mladíci se dokonale pomstili za porážku áčka den předtím a domácí Ševce přehráli 4:1. Nabitý program pro ně pokračuje v pátek proti Plzni (16.30), v sobotu je čeká Jihlava (14.00) a MČR uzavřou v neděli proti Třinci (12.00 nebo 13.00). Cinkne to?

Extraliga ml. dorostu – finálový turnaj ve Zlíně
1. den: Sparta – Hradec Králové 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1). Branky a nahrávky HK: 11. Pavlík (Hidveghy, Matějček), 34. Štohanzl (Šalda), rozh. náj. Jirásek. Hradec: Vomáčka – Hroudný, Muška, Šalda, Fanderlik, D. Matouš, J. Moník, F. Moník, Matějček, Pažourek, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Kynčl, Hejna, Hidveghy, Pavlík.
Další výsledky: Zlín – Plzeň 3:5, Třinec – Jihlava 3:7.

2. den: Hradec Králové – Zlín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky HK: 12. Matějček (F. Moník), 30. Pavlík (Matějček, Hroudný), 43. Filip (D. Matouš), 49. Pavlík (Matějček). Hradec: Vomáčka – Hroudný, Muška, Šalda, Fanderlik, Voňka, Martinec, D. Matouš, J. Moník, F. Moník, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, Maršík, Kynčl, Hejna, Hidveghy, Pavlík.

Martin Voltr