Hraj hokej, jak nejlíp umíš. Takové je motto nového hradeckého komanda, v kterém má vedle Lotyše Džerinše a virtuosa Bednáře pevné místo Rudolf Červený (27), úterní dvougólový kat nabušeného Brna.

„Mojí rolí je vybojovat puky a házet jim to. Myslím, že spolupráce funguje výborně," pochvaluje si útočník Mountfieldu.

Jiná rétorika by ani neseděla. První lajna B+D+Č byla v pěti přípravných duelech u třinácti branek! Výhru 3:1 nad Kometou zařídila jen ona. Ve čtvrtek se Hradec představí v Olomouci (17).

Lajna B+D+Ž v přípravě
HK - Ufa 3:1 (Bednář 0+2, Džerinš 1+0, Červený 1+1)
HK - Omsk 3:2 pp (Bednář 1+1, Džerinš 1+0, Červený 0+1)
HK - Pardubice 6:2 (Bednář 1+1, Džerinš 0+2, Červený 1+1)
HK - Litoměřice 5:1 (Bednář 1+1, Džerinš 0+1, Červený 1+1)
HK - Brno 3:1 (Bednář 1+1, Džerinš 0+0, Červený 2+0)

Celkem byli na ledě u 13 branek v 5 zápasech.

Jaroslav Bednář: 4+6
Andris Džerinš: 2+3
Rudolf Červený: 5+4

Šestý zápas, šesté vítězství. 
V přípravě docela záříte, že?
Před sezonou jsme si řekli, jak chceme hrát a zatím vyhráváme. Všechno ale není ideální. Je pořád na čem pracovat. Dvě třetiny proti Brnu to nebylo ono.

Brno je pořádně nadupané. Získalo spoustu velkých hráčů českého hokeje. Jak se proti nim hrálo?
Dvě třetiny hráli výborně, pak ale nevyužili přesilovku pět na tři a trošku odpadli. Půl zápasu nás hodně forčekovali, ale to se zase nedá vydržet celé utkání, i když hrajete na čtyři lajny. Každopádně v Brně jsou teď skvělí hráči. Někdy ale plno velkých jmen neznamená velký úspěch.

Skóre 0:1 jste otočil dvěma brankami v přesilových hrách. Vycítil jsem z vaší velké radosti správně, že jste na Kometu měli velkou žízeň?
Ano. Strašně rád vyhrávám. I v přípravě. I když dvě třetiny nebyly z naší strany super, tak jsme si v šatně říkali, že do poslední části dáme všechno a zvrátíme to.

Vaše řada září. V pěti utkáních, do kterých jste společně s Džerinšem a Bednářem nastoupili, jste nastříleli třináct gólů! Může to být vůbec lepší?
Bedýnka s Andrisem jsou typy hráčů, co jdou do každého střídání naplno a pokaždé chtějí dát gól. Hlavně 
u Bedýnky je to markantní. Snažím se o to samé, něco na ledě vymyslet a obranu soupeře zaskočit. Mojí rolí v lajně je vybojovat puky a házet jim to. Myslím, že spolupráce funguje výborně.

Džerinš nikdy nehrál jinou dospělou soutěž než KHL a vy jste ihned našli společnou řeč. Tušíte, čím to je?
Asi proto, že v kabině sedíme vedle sebe a přijde mi, že Andris česky docela rozumí. (směje se) Ale vážně: na ledě to funguje výborně. Je silný na puku, umí to dát, a proto si vyhovujeme.

Mluví vám Džerinš do hokeje nebo to nechává na šéfovi Bednářovi?
Spíš se snažíme hrát intuitivně. Andris vždycky říká: Je to hokej, tak hraj, jak nejlíp umíš. (směje se) Tak to tak děláme. Najíždět si do volných prostorů a hrát hokej, jak Andris říká.