Ledová plocha, dvě branky, zaplněné tribuny, pod stropem dřevěné trámy a za barákem sjezdovka … Davos?

Ne, těsně vedle, Vrchlabí.

Takhle vypadala scéna pro závěrečné utkání kvalifikace o druhou hokejovou ligu.

Los vyšel perfektně, sliboval drama. Šampión Královéhradeckého kraje proti vládci z Pardubicka.

Domácí tým kvalifikační skupinu vedl, Choceň měla  o bod méně. Bylo jasné, že vítěz dostane právo vyzvat v baráži o druhou ligu Chotěboř.

Čekala se napínavá hokejová řež. Výsledek? Čistá práce domácího Vrchlabí. Soka zpražilo výsledkem 8:2.

„Pro mě to debakl není. Je potřeba vidět, že jsme sem přijeli s troskami úspěšného kádru. Měli jsme hodně hráčů nemocných a zraněných, vedle kvalifikace jsme ještě dohrávali krajskou ligu a asi toho na nás bylo už moc," utrousil choceňský kouč Bohumil Prachař.

Doma se jeho celek rval s Vrchlabím úplně jinak. Velká bitva skončila remízou 5:5.

„Nebylo to stejné mužstvo, se kterým jsme se potkali u nich. Kdyby přijeli ve stejné sestavě, mohl zápas vypadat úplně jinak. To je ale jejich boj, s čím sem dorazili. Naším cílem bylo vyhrát, i kdyby se tu Choceň objevila v plné palbě. Rozhodlo, že nám tam padlo, na co jsme sáhli," poznamenal trenér Vrchlabí Ivan Houda.

„Byl to zápas o vítězství ve skupině a je pravda, že jsme čekali těžkou práci. Využili jsme ale na začátku pár šancí, soupeři jsme odskočili a on už neměl sílu manko stáhnout," vykládal domácí útočník Patrik Fořt.

Choceň kousala jen na začátku. Při přesilovce se puk toulal brankovištěm, střela Roberta Bláhy lízla tyč a ten samý hráč pak z půl metru trefil jenom masku výborného gólmana Zdeňka Biegla.

„Nevyužili jsme náš dobrý úvod. V prvních deseti minutách to z naší strany nebylo vůbec špatné, Vrchlabí bylo trochu zakřiknuté," mrzelo centra hostí Pavla Beránka.

Cestu Vrchlabí do baráže začal v 7. minutě nehlídaný Fořt a jeho tým se do konce první části radoval ještě dvakrát.

„Pak už bylo hotovo," poznamenal autor prvního gólu. Choceň, která dorazila jen se čtyřmi obránci a třemi útoky, neměla sílu vzdorovat. „Nechci říct, že bychom to pak zabalili, ale spíš se zápas už jenom dohrával," uznal Beránek, jehož celek se ke slovu dostal, až když Vrchlabí vedlo 6:0.

Z klidného utkání vybočil jediný moment, kdy domácí Marek přetáhl hokejkou po hlavě odjíždějícího Stříteského. Desetiminutový osobní trest za zbabělý atak zezadu, který klidně mohl skončit pěkným průšvihem, vypadal směšně…

Na Vrchlabí teď čeká baráž na dvě vítězná utkání proti Chotěboři. Série odstartuje v sobotu 23. března.

Tým z Krkonoš si na nejhorší celek druhé ligy brousí zuby. „Jestli si věříme? Ano, chceme jít dál," bojovně hlásí trenér Ivan Houda. „Připravíme se a už teď se moc těšíme. Myslím, že to budou perfektní zápasy. Chceme vyhrát, pro nás je to velká motivace," přidává se zkušený útočník Patrik Fořt.

„Fanoušci i kluci by si druhou ligu zasloužili," myslí si Houda. „Ale uvidíme, co bude, i kdyby se nám ji povedlo vybojovat, poslední slovo má stejně vedení klubu," dodal trenér.

Kvalifikace o II. ligu – skupina B:
1. Vrchlabí       6    4    2    0      38:17    10
2. Choceň       6    3    1    2      34:31     7
3. Veselí n. Luž.     6    2    0    3      28:25     4
4. Nejdek        6    0    1    4      17:44     1

Program baráže o II. ligu – 23. března: Chotěboř –  Vrchlabí; 27. března: Vrchlabí – Chotěboř, případně 30. března: Chotěboř  – Vrchlabí.