Zatímco v listopadu zápas skončil 4:1 pro Vervu, ve středu padlo pět gólů už v úvodní třetině. Gólovou přestřelku zahájil už ve 4. minutě Litvínov, který využil hned první přesilovou hru. Střelecky se prosadil Pavelka, který při vyloučení Troligy dorazil puk za záda gólmana Kacetla.

Následně měli početní výhodu i hosté, ale nevyužili ji. Naopak ve 13. min. připravil staronový reprezentant Ručinský gól Štindlovi, pro něhož to byla první trefa v extralize.

Východočechy postavila na nohy další přesilová hra. V 16. minutě pykal na trestné lavici Chaloupka, k ráně napřáhl Skokan, brankář Francouz kotouč vyrazil a dorážka Pláňka už skončila v síti.

Uběhlo pouhých 21 vteřin a Hradec srovnal – po přihrávce zpoza branky pálil přesně Kukumberg – 2:2. Jenže hradecký tým udržel krok jen chvíli. Za necelou minutu a půl domácí Trávníček z mezikruží propálil Kacetla a domácí si nesli do kabin hubený náskok.

Ve druhé části měl na hokejce vyrovnání Valcourt, ale Francouz se blýskl skvělým zákrokem. Naopak udeřilo na druhé straně a opět v oslabení. Při vyloučení Plášila za sekání Petružálek nahodil puk na Kacetlovu branku a kotouč překvapivě skončil v síti.

Hradec se snažil manko stáhnout, rána Pláňka v přesilovce těsně minula branku. Jenže Verva také měla šance a vedení v klidu držela, navíc ho v power play ještě navýšila.

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 4. T. Pavelka (Pavlík, Petružálek), 13. Štindl (Ručinský, Chaloupka), 18. Trávníček (Gerhát, Martynek), 28. Petružálek (Pavlík), 60. Hübl (Lukeš) – 17. Pláněk (Skokan, Šimánek), 17. Kukumberg (Červený). Rozhodčí:
Hodek, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 4545.
HC Verva Litvínov: Francouz – Gula, Kubát, Pavlík, T. Pavelka, Štindl,
Chaloupka – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, R. Hanzl, Ručinský – Martynek,
Gerhát, Trávníček – Šrámek, Piroš, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Dietz, Plášil, Jank, Čáp, Pláněk,
Vašíček – Skokan, Mertl, Šimánek – Dej, T. Knotek, Pospíšil – Kukumberg, Tvrdík, Červený – Valcourt, Troliga, P. Beránek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Další výsledky a tabulka

Hokejová extraliga – 45. kolo: Pardubice - Zlín 2:3 (0:2, 1:0, 1:1), Vítkovice – Slavia Praha 7:5 (4:2, 1:2, 2:1), Plzeň – Třinec 4:6 (2:4, 2:1, 0:1), Liberec – Olomouc 5:1 (3:0, 0:0, 2:1), Karlovy Vary – Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), Sparta Praha – Brno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1).

1.    Třinec    45    30    4    3    8    164:94     101
2.    Litvínov    45    24    6    3    12    143:109    87
3.    Brno    45    24    3    5    13    136:120    83
4.    Sparta Praha    45    23    5    1    16    163:115    80
5.    Hradec Králové    45    22    3    1    19    120:115    73
6.    Pardubice    45    22    1    3    19    135:134    71
7.    Zlín    45    18    4    4    19    119:132    66
8.    Plzeň    45    17    6    1    21    126:119    64