Čtvrtfinále I. hokejové ligy mezi celky Chomutova a Hradce Králové se zatím vyvíjí podle předpokladů. Favorizovaní Severočeši vedou 2:0 na zápasy (3:1 a 5:2). Série se nyní přesouvá na ČEZ Stadion. „Nemáme, co ztratit. Půjdeme do toho s tím, že budeme chtít oba domácí zápasy urvat,“ říká odhodlaně útočník třetí lajny Mičkova týmu Zdeněk Kubica. V úterý i ve středu se hraje od 18 hodin.

S jakými poznatky jste se vrátili z Chomutova?
Sice jsme oba zápasy prohráli, ale ukázalo se, že se s nimi dá hrát. V prvním zápase jsme prohrávali, pak jsme vyrovnali, ale bohužel na 2:2 se nám už nepodařilo srovnat. Nehráli jsme žádnou přesilovku, což je poněkud zvláštní. Musíme tedy dát gól při hře pět na pět. Ve druhém utkání jsme dokonce vedli, jenže jsme to nedokázali udržet. Přestože výsledek vypadá jako debakl, opět jsme neodehráli špatný duel. V podstatě to byl v obou případech rovnocenný boj.

Mezi oběma týmy tedy není takový rozdíl?
Rozdíl je jen v tom, že soupeř má tým nabitý hráči z extraligy, ale my jsme bojovností a odhodláním všechno vyrovnali. Řekl bych, že jsme mile překvapili.

Stalo se však to, co jste si nepřáli. Hodně hráčů má zdravotní problémy. Je to velký handicap proti tak kvalitnímu soupeři?
Určitě. Martin Táborský je zkušený bek, který se bude jen těžko nahrazovat. To samé platí i v útoku. Druhý zápas nehrál Víťa Budínský, který je po odchodu Jardy Roubíka naším nejlepším střelcem. Další dobrý obránce, Jirka Hendrich, také nehrál, ale teď by už snad měl nastoupit. Uvidíme, kdo se dá do kupy. Vypadá to, že Martin už asi těžko.

Je ve vašich silách v domácím prostředí sérii alespoň zdramatizovat?
To rozhodně. Prohráváme 2:0, nemáme, co ztratit. Půjdeme do toho s tím, že v Hradci budeme chtít oba zápasy urvat.

Určitě sledujete i vývoj ostatních čtvrtfinálových sérií. Překvapuje vás něco?
Že Havlíčkův Brod vyhrál dvakrát v Olomouci, to moc překvapení není. Brod má kvalitní tým. Na Hanácích se podepsalo, že dlouho nehráli a jejich soupeř byl rozehraný z předkola. Jediné, co mě trochu překvapilo, je výhra Vrchlabí ve druhém zápase v Ústí nad Labem.

Myslíte, že horalé mohou favorita zle potrápit, případně vyřadit?
Řekl bych, že je to klidně možné. Co jsem vysledoval, tak Vrchlabí dopsalo na soupisku nějaké hráče. Z Pardubic přišli Radil, Kousal a další. Určitě má jejich tým sílu. V play off je možné všechno.

Čtěte také:
Hradečtí hokejisté si brousí zuby na Chomutov
Chomutov porazil Hradec Králové 5:2