Síla v útoku se násobí. Návrat na led oznámil Jaroslav Kudrna, křídelník elitní formace Mountfieldu. Příjemnější zprávu nemohl kouč Peter Draisaitl před nedělním duelem s Mladou Boleslaví (17.30) dostat. Poté, co se mu povedlo vytáhnout tým z bídného období, se zase může spolehnout na tradičně produktivní „Mertlíky".

Devět z dvanácti posledních zápasů chyběl. Přesto je devětatřicetiletý nestor s odstupem deseti bodů třetím nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu (10+14), ve statistice plus/minus je s jedenácti kladnými body dokonce nejlepším z celého mužstva. Do sestavy se vrací extrémně důležitý hráč, který by měl významně pomoci ke zvýšení produktivity.

Kudrna si poranil záda právě na ledě Mladé Boleslavi. Tři zápasy stál, následný návrat ale uspěchal a po dalších třech utkáních opět skončil s neschopenkou v ruce. Teď by měl být stoprocentně fit a zase vrátit formaci s Mertlem a kapitánem Šimánkem ztracený lesk. Během Kudrnovy absence hledal Draisaitl pro zbylé dva borce vhodného parťáka, ale nenašel. Návratem útočníka má o starost méně.

Zkušený Pilař na měsíc do Mountfieldu

Zkušený obránce Karel Pilař vypomůže defenzivě hokejistů extraligového Hradce Králové. Na východě Čech bude sedmatřicetiletý mistr světa z roku 2001 působit v rámci hostování z pražské Sparty do konce ledna.

Mountfield trápí nedostatek obránců. Na delší dobu je mimo hru Peter Frühauf, v třízápasovém disciplinárním trestu je Peter Mikuš a před nedávnem z klubu na vlastní žádost odešel Tomáš Slovák. Proto se Hradec odhodlal k příchodu Pilaře, který má na kontě včetně play off přes stovku startů v zámořské NHL v dresu Toronta, ale letos přišel ve Spartě o místo v sestavě. „Jsem rád, že se nám hostování podařilo dotáhnout. Získali jsme velmi zkušeného a kvalitního obránce," uvedl Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu.

Dvojnásobný extraligový šampion se Spartou nastoupil v aktuální sezoně do 21 zápasů a připsal si sedm kanadských bodů (2+5). Ofenzivně laděný bek oblékal v tuzemské nejvyšší soutěži kromě Sparty dosud pouze dres Litvínova. Zkušenosti má i z KHL z působení v Magnitogorsku, CSKA Moskva, Lvu Poprad a Donbassu Doněck. Krátce si zahrál i ve Švédsku. Pilař nastoupí poprvé zítra proti Mladé Boleslavi.

Obránce Mikuš dostal třízápasový trest

Hokejový obránce Peter Mikuš bude v nejbližších třech zápasech chybět v sestavě Hradce Králové. Disciplinární komise extraligy jej dodatečně potrestala za faul kolenem na Jakuba Jeřábka z Plzně v úterním zápase 33. kola. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Slovenský bek fauloval Jeřábka ve 37. minutě utkání a hlavní rozhodčí Robin Šír a Pavel Mikula jej vyloučili na pět minut a do konce zápasu. Včera dostal Mikuš další trest.

„Zákrok byl veden čelně na protihráče, který byl v držení kotouče a pohybem do středu hřiště se snažil střetu vyhnout. Hráč se snažil na poslední chvíli důsledky střetu minimalizovat, přesto došlo ke zjevnému zásahu do oblasti kolena," uvedl předseda komise Karel Holý.

Mikuš mohl od disciplinární komise soutěže dostat i vyšší trest, polehčující okolností pro něj bylo, že v předešlých dvou letech nebyl ani jednou dodatečně trestán a Jeřábek zápas dohrál.