„Při rozhodující brance propadli, Franta Ptáček mi to přihrál, nepřemýšlel jsem a poslal to Kašíkovi pod vyrážečku," radoval se hradecký rodák po první historické výhře svého mateřského klubu v extraligovém play off. Jak symbolické!

Hradec si na Moravě splnil cíl, přivezl jeden bod a od zítřka se vrhne do domácího dvojzápasu. „Bude tu vyprodáno," varuje Zlín před pekelnou atmosférou Kudrna, který dvě ze svých tří branek napálil do sítě Libora Kašíka ze vzduchu.

Jste dobrý v tenise?
Bejval jsem. (směje se) Teď už je to asi horší. Při gólech jsem měl kliku. Vždycky jsem do toho nějak plácl.

Jak vznikla rozhodující trefa?
Oni při rozhodující brance propadli, Franta Ptáček mi to přihrál, pak jsem nepřemýšlel a poslal to Kašíkovi pod vyrážečku. Tři góly jsem dal naposledy v Liberci, tuším, že před dvěma lety Pardubicím.

Zaplatíte za ně do kasy?
Nikdo si zatím na mě nic nedovolil, možná by měli zaplatit oni mně, že jsem urval ten bod (rozesměje se). Ale vážně, nějaká svačinka je povinnost.

Ze Zlína jste přivezli jedno 
vítězství. Berete ho?
Jistě, jedno vítězství byl náš cíl. Hattrick je bonbonek navíc. K vítězství jsme měli blízko už v prvním zápase, to jsme hráli ještě líp. Štěstí bylo na straně domácích, v druhém utkání stálo při nás.

Sice  jste dali jednu z branek 
z přesilovky, ovšem jinak jste 
je hráli mizerně. Co s tím hodláte udělat?
Víme  o tom. Už po prvním zápase jsme o tom mluvili, koukali jsme na video… 
Chybí nám lehkost, kterou jsme v přesilovkách měli v první polovině sezony. Nakonec jsme jeden gól dali, tak snad se to otočí.

Může vaše přesilovky zvednout René Vydarený, který by se v sobotu mohl vrátit do sestavy?
Určitě. Se svou zkušeností to kolikrát vzal na sebe a do pásma zavezl sám. A právě tohle se nám nedaří, kolikrát se k nim do třetiny ani nedostaneme. Nechci říct, že na něj čekáme, ale jeho zkušenost nám hrozně chybí.

Zatím se hraje v rukavičkách. Očekáváte, že se v Hradci 
přitvrdí?
Bude to vypjatější a zároveň snad v rámci fair play.