V létě šílenství kvůli zápasu desetiletí s přebohatým Petrohradem, dnes přichází další lahůdka pro hokejové fajnšmekry. Největší atrakce první ligy. Do Hradce přijede Olomouc v čele s jedním z nejlepších hokejistů české historie Jiřím Dopitou, olympijským vítězem z Nagana a trojnásobným mistrem světa!

Kupte si lístky. Bude to stát za to. Klidně se totiž může stát, že obra z Hané uvidíte v ostré akci naposledy.

Proč?

Za prvé s ním vážně koketuje extraligová Plzeň a za druhé – Dopitovi je dvaačtyřicet a letošní sezonu může označit jako poslední. Pak by se naplno věnoval šéfovské funkci v Olomouci, kde je majoritním vlastníkem.

„Hráči takového kalibru se v první lize většinou moc nevyskytují. Pro fanoušky je to velké zpestření. Jiří Dopita už sice má nějaký věk, ale je to velký hokejista, který je a bude v první lize ještě určitě hodně vidět,“ říká Martin Hosták, uznávaný hokejový expert a komentátor ČT.

Dopita zatím odehrál všech devět zápasů Olomouce, nasbíral sedm kanadských bodů 3+4), což ho zatím řadí na 33. místo v produktivitě, v jejímž čele je hradecký útočník Vít Budínský.

Dopitova forma roste. Po vlažném úvodu řádil v pátém kole proti Benátkám (2+1), bodoval i v uplynulých dvou duelech. I díky němu jsou Hanáci na čtvrtém místě tabulka, jen dva body za druhým Hradcem Králové. Dnešní střet bude mít i díky legendě pořádné grády.